Hura!

hooray

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci e-mail.

Zamknij

Mój koszyk

Twoje próbki

Wybierz próbkę do zamówienia

cashback

Sprawdź dostępne oferty dostosowane do Ciebie!

Wybierz swój adres wysyłki

Pomysły na wiosenne porządki w domu

DesktopImage
0
Poznaj kilka wskazówek i pomysłów na czysty i zadbany dom. Dzięki naszym poradom stworzysz uporządkowane i przytulne wnętrze.

Odrobina dyscypliny… i voilà!
Jeśli chcesz mieć czysty i schludny dom, nie pozwól aby gromadził się w nim brud. Regularnie sprzątaj bałagan (np.: stosy ubrań z sypialni czy sterty czasopism z salonu), aby to osiągnąć wystarczy naprawdę niewiele wysiłku. Kluczem do sukcesu jest systematyczne, codzienne sprzątanie, które uchroni Cię przed dwu lub trzydniowym sprzątaniem całego domu.

Porządek i przechowywanie to bułka z masłem
Warto wypracować plan obowiązków, które należy codziennie wykonać. Jeśli każdy robi swoje dom będzie czysty i uporządkowany. Wszystko sprowadza się do utrwalenia odpowiednich nawyków. Przecież każdy lubi ład i porządek w swoim domu.

Sypialnia
Nie ma nic gorszego niż nieposprzątany pokój. Sypialnia powinna być oazą spokoju i komfortu, nie jest to jednak możliwe, kiedy rano nie pościelisz łóżka, a w kątach leżą porozrzucane ubrania.
Nasza rada: zachęć dzieci, do ścielenia swoich łóżek. Nauczenie dzieci odpowiedzialności już w bardzo młodym wieku będzie dla nich wspaniałym treningiem.

Kuchnia
Nigdy nie zostawiaj brudnych sztućców i naczyń w zlewie. Jest to nieprzyjemne doznanie wizualne i zapachowe. Masz dwie opcje: możesz ręcznie pozmywać naczynia lub włożyć je do zmywarki zaraz po skończonym posiłku. Czyste i suche naczynia schowaj do szafki (z niewielką pomocą Twoich bliskich zadanie będzie wykonane w dwie minuty). Koniecznie zadbaj również o kuchenną podłogę: zamiataj ją raz dziennie i myj mopem co dwa dni.

Salon
W tym pokoju spędzamy najwięcej czasu, dlatego tak łatwo może zagościć tu bałagan. Zanim zgasisz światło i pójdziesz spać, odłóż na miejsce pilota oraz ładowarkę do telefonu komórkowego (najlepiej do specjalnie przygotowanego pudełka), wstrząśnij poduszki na sofie, złóż koce i uporządkuj stolik kawowy (nie zostawiaj porozrzucanych czasopism i otwartych pudełek od płyt DVD!)
Nasza rada: nigdy nie noś w domu obuwia, w którym chodzisz po dworze (to powinno dotyczyć wszystkich osób przebywających w domu), w ten sposób unikniesz zarysowania drewnianej podłogi (mniej pracy przy woskowaniu) czy zabrudzonego dywanu (mniej pracy przy odkurzaniu).

Łazienka
Utrzymanie tego pomieszczenia w czystości jest bardzo proste. Wystarczy wykształcić w sobie dobre nawyki takie jak: prawidłowe wieszanie mokrych ręczników, opłukiwanie wanny wodą po kąpieli, zakręcanie tubki z pastą czy nie zostawianie szczotki z włosami na umywalce. Pamiętaj również o cotygodniowym, gruntownym sprzątaniu łazienki. Regularne sprzątanie jest łatwe i sprawi, że Twój dom będzie czysty, a Ty będziesz miała więcej czasu dla siebie. Z kolei ścieranie kurzu ułatwi Ci specjalna szczotka do kurzu, która zbiera 2x więcej kurzu (nie rozrzuca go) w porównaniu z tradycyjną ściereczką i zapewnia całkowitą czystość nawet w trudno dostępnych miejscach.

0

Dodaj komentarz

Myślimy, że polubisz