Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Magia poznawania świata za pomocą ust

Dla Ciebie od Ariel
magia-poznawania-swiata-za-pomoca-ust
0
Każde dziecko od momentu narodzin do około 18 miesiąca życia odkrywa świat i uczy się wszystkiego o otaczającym go świecie poprzez wkładanie przypadkowych przedmiotów do buzi. Przeciętne dziecko poniżej trzeciego roku życia wkłada różne przedmioty do ust już tylko przez około 30 minut dziennie, ale nigdy nie wiadomo, kiedy to nastąpi, dlatego trzeba być zawsze w pogotowiu. Jeśli chcesz zrozumieć, dlaczego ten etap jest tak ważny dla rozwoju Twojej małej pociechy, czytaj dalej.

W momencie narodzin doznania czuciowe w jamie ustnej są zdecydowanie bardziej rozwinięte niż w innych częściach ciała dziecka. Dzieci wkładają palce do buzi i ssą róg kocyka, a przez te cudowne zwyczaje zaznajamiają się z takimi pojęciami jak miękkość, twardość, wytrzymałość. Jest to niczym magiczne przejście, przez które każdy maluch wkracza do świata pełnego różnych doznań i cudownych rzeczy, którymi jest po prostu oczarowany. To niewyczerpalne źródło nowych bodźców i niekończąca się przygoda, w której dzieci poznają wszystko poprzez smak, materiał i formę. ,,Czy to pachnie? Czy dobrze smakuje? Czy jest twarde, czy miękkie? Cóż, po prostu włożę to do buzi. O proszę. Hmm, jest cudowne. Hmm, nie smakuje mi to, lepiej będę się trzymać od tego z daleka". Możesz zobaczyć, jak dziecko żuje wszystko z ogromną ciekawością, a jest to niezbędne do jego rozwoju i zdobywania doświadczenia.

Do szóstego miesiąca życia poznawanie świata poprzez wkładanie wszystkiego do buzi staje się jeszcze bardziej zaawansowane. Używanie języka, warg i szczęki przechodzi na wyższy poziom. Wystarczy, że maluch włoży coś do buzi i zacznie to żuć, a zadziałają na niego różne bodźce sensoryczne.

Etap poznawania świata za pomocą ust jest zupełnie normalny – a poza tym ma bardzo korzystny wpływ na rozwój dziecka. Zwykle trwa od okresu narodzin do około 18 miesiąca życia dziecka. Etap ten towarzyszy ząbkowaniu i wówczas jest to jedyna forma poznawania świata, ponieważ motoryka dziecka nie jest jeszcze na tyle rozwinięta. Dziecko poniżej trzeciego roku życia wkłada różne przedmioty do buzi już tylko przez około 30 minut dziennie, ale jest pewien haczyk: mamo, nigdy nie wiesz, kiedy to nastąpi!

Nie uda Ci się tego przewidzieć i nie powinnaś próbować za wszelką cenę powstrzymywać dziecka przed wkładaniem przedmiotów do buzi, ale musisz mieć wszystko pod kontrolą. Nie da się całkowicie wyeliminować zarazków, ale zadławienie się może być bardzo niebezpieczne. Rozejrzyj się, czy na podłodze nie leżą skuwki od długopisów, monety, wsuwki do włosów, czy inne małe przedmioty, które są mniejsze niż pięść dziecka i odłóż je na swoje miejsce. W przypadku dzieci, które ukończyły już trzeci rok życia wkładanie różnych przedmiotów do buzi nie jest już tak częste, ale wciąż mogą one być narażone na różne inne niebezpieczeństwa, które czyhają na nie podczas zabawy i eksperymentowania. Nigdy nie powinniśmy zapominać, że nasze dzieci wciąż nas potrzebują, musimy je chronić aż do momentu, gdy będą już wystarczająco duże, aby się z nami pokłócić.

Postaraj się stworzyć bezpieczny dom. Nie pozwól, by małe przedmioty leżały na podłodze. Buty też nie powinny być łatwo dostępne dla małego odkrywcy. Upewnij się, że zwrócisz także uwagę na to, gdzie odkładasz swoją biżuterię i różne inne przedmioty, które będą idealnie nadawały się do włożenia do małej buzi. Wszystkie drobiazgi, takie jak: guziki, leki, klucze, artykuły gospodarstwa domowego i chemia gospodarcza, powinny być przechowywane poza zasięgiem dzieci, ponieważ mogą być bardzo szkodliwe w przypadku połknięcia i mogą spowodować poważne podrażnienia oczu i skóry. Twój największy (albo raczej najmniejszy) pomocnik w domowym praniu, kapsułki Ariel, podobnie jak każdy inny środek piorący, powinny być przechowywane w oryginalnym opakowaniu, poza zasięgiem i wzrokiem dzieci, najlepiej na najwyższej półce.

Nie ma nic piękniejszego niż możliwość obserwowania swojego dziecka, które z uśmiechem poznaje świat każdego dnia i zachwyca się dosłownie wszystkim. Niech te chwile będą bezpiecznie i pełne szczęścia.

Jak stworzyć bezpieczny dom
Nasze dzieci poznają świat na wszelkie możliwe sposoby: małymi, krótkimi rączkami, nóżkami – a przede wszystkim ustami.

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie