Hura!

hooray

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci e-mail.

Zamknij

Mój koszyk

Twoje próbki

Wybierz próbkę do zamówienia

cashback

Sprawdź dostępne oferty dostosowane do Ciebie!

Wybierz swój adres wysyłki

Jak zrobić łapacz snów?

DesktopImage
0
Łapacz snów znany jest jako amulet niektórych Indiańskich plemion z Ameryki Północnej. Dzięki swojemu urokowi i symbolice ostatnio stał się bardzo popularnym dodatkiem wystroju wnętrz. Jedna z najpopularniejszych Indiańskich legend mówi, że sieć zapleciona w środku łapacza przepuszcza dobre sny, a wyłapuje te złe, które przy wschodzie słońca spływają po piórkach w dół i się roztapiają.

Warto też wspomnieć o symbolice każdego z elementów łapacza. Obręcz, na której zawieszone są wszystkie elementy symbolizuje krąg życia, przypominając o tym, że czas bezlitośnie biegnie i nie będziemy wiecznie młodzi. Sieć, która znajduje się w środku okręgu symbolizuje łapanie dobrych myśli i wypuszczanie tych złych, natomiast piórka są symbolem wolności. Jeśli marzy Ci się swój to poniżej jest instrukcja jak go wykonać ;)

Potrzebujemy:

- kolorowej włóczki
- piórek w różnych kolorach
- pistoletu na klej
- kolorowych koralików, guziczków i wstążeczek
- tamborka drewnianego/metalowego drutu/ gałązek z których będzie można stworzyć okrąg
- haftowanej serwetki, która posiada taką samą średnicę jak Twój tamborek
- nożyczek

Krok 1.

Pierwszym krokiem jest sklejenie, za pomocą pistoletu tamborka. Zrób to w taki sposób, aby jego końce były ze sobą połączone. Gdy klej zaschnie owiń tamborek za pomocą włóczki. Pamiętaj, aby robić to bardzo dokładnie, postaraj się nawijać taką samą grubość wełny na każdym odcinku tamborka.

Krok 2.

Kolejnym krokiem jest przyklejenie haftowanej serwetki. Ponownie użyj do tego pistoletu na klej. Przyłóż koronkową serwetkę do obręczy w taki sposób, aby znajdowała się na środku. Następnie naciągnij i przyklejaj jej końce do tamborka. Tak przyklejoną serwetkę pozostaw do wyschnięcia. Dla bardziej wprawionych: zamiast serwetki możesz spróbować zapleść w środku sieć za pomocą włóczki. Jednak jeśli po raz pierwszy wykonujesz łapacz snów polecamy sposób z serwetką.

Krok 3.

Gdy serwetka jest już przymocowana do obręczy, przyszedł czas na dodatki: piórka, tasiemki, koraliki, wstążeczki teraz one będą odgrywały główną rolę. W zależności od tego, który z łapaczy Cię zainspirował dobierz odpowiednie piórka, wstążeczki, koraliki i guziczki.  Gdy dopasujesz do siebie całą kompozycję przymocuj ją do obręczy łapacza. Wybrane elementy przywiąż w taki sposób, żeby wiązania znajdowały się na tylnej stronie łapacza snów.

Krok 4.

Przywiązane wstążeczki możesz przyciąć i następnie przywiązać do nich piórka z koralikami.

Krok 5.

Gotowe! Teraz możesz przywiesić swój łapacz snów nad łóżkiem ! Warto też pomyśleć o nim w kategoriach własnoręcznie robionego prezentu. Może ktoś z Twoich bliskich ucieszyłby się na taką niespodziankę?

Teraz możesz być spokojny o swój sen i Twoich bliskich.

0

Dodaj komentarz

Myślimy, że polubisz