Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Jak urządzić przytulne i ciepłe wnętrze

Jak urządzić przytulne i ciepłe wnętrze

0
Przytulne wnętrza to takie, do których chce się wracać. Każdy czuje się tu dobrze. Jak w domu.
Przytulne mieszkanie: postaw na odpowiednią kolorystykę
Nie namawiamy od razu do przemalowywania mieszkania. Czasem nawet drobne zmiany mogą zdziałać cuda. Warto zacząć od dodatków. Postaraj się usunąć nadmiar elementów w chłodnych odcieniach granatu czy błękitu. Zastąp je dodatkami w ciepłej tonacji. Kilka miękkich poduch czy nowe zasłony na początek wystarczą.

Naturalne materiały
Przytulne wnętrza to przede wszystkim naturalne materiały. Drewniane panele na ścianach, kapa z surowej wełny czy duże lniane poduszki nadadzą wnętrzu prawdziwie domowego charakteru. Pięknym dodatkiem będą szklane słoje wypełnione muszlami, szyszkami czy kamieniami.

Właściwe oświetlenie
Oświetlenie ma magiczny wpływ na nastrój wnętrza. Warto postawić na ciepłe, rozproszone światło pochodzące z kilku źródeł jednocześnie. Warto też starannie wybierać żarówki - najlepszy efekt dadzą te, które emitują ciepłe, lekko żółtawe światło. Nie od dziś wiadomo, że najpiękniej mieszkanie prezentuje się w blasku świec. W przytulnym wnętrzu nie może ich zabraknąć!

Świeże kwiaty i zioła
Aby cieszyć się przytulnym domem, do którego aż chce się wracać, warto zadbać o świeże kwiaty w domu. Warto wprowadzić rygor i np. w każdy poniedziałek przynosić do domu pachnący bukiet. Jeśli brakuje Ci dyscypliny, kup kwitnącą roślinkę doniczkową. Będziesz cieszyć się zielenią nawet, gdy za oknem będzie szaro i paskudnie. Podobny efekt dają świeże zioła w kuchni.

Magia zapachów
Warto zadbać, aby w mieszkaniu zawsze pięknie pachniało. W sklepach dostępna jest cała masa akcesoriów - od zapachowych woreczków, przez pachnące świece (wybór jest olbrzymi - od zapachu czystej bawełny, po aromat świeżo pieczonego ciasta) czy kominki zapachowe. A może samodzielnie ususzysz skórkę pomarańczy? Zapach będzie utrzymywał się co najmniej kilka dni.


Tkaniny
Meble tapicerowane tkaninami a na nich poduchy i koce - oto prosty przepis na przytulne wnętrze. Duże znaczenie mają także firany oraz zasłony (jesienią i zimą warto wybrać cięższe - mięsiste). Warto też pomyśleć nad miękkim dywanem i obrusem na stolik. Ale pamiętajcie - najważniejszy jest umiar!

Rodzinne fotografie
Na pewno pamiętacie, że dawniej obowiązkowo w każdym domu znajdowały się rodzinne fotografie. To właśnie takie drobne akcenty sprawiają, że wnętrze staje się ciepłe, przytulne i rodzinne. Warto powiesić na ścianie zdjęcia rodziny i przyjaciół - wybierzcie ramki w różnych rozmiarach (nie koniecznie identyczne, ale utrzymane w tej samej stylistyce).

Najważniejszym elementem przytulności domu od zawsze są, byli i będą ludzie. Pamiętajmy o tym!
0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie