Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Darmowe obrazki i grafiki do dekoracji dziecięcego pokoju

jak-udekorowac-pokoj-dziecka
0
Każdy ma inną ideę co do tego jak powinien wyglądać idealny pokój dziecięcy. Oprócz warunków gabarytowych pokoju, podczas jego aranżacji powinno się brać pod uwagę osobiste preferencje i zainteresowania dziecka, bo przecież to w tym pokoju dziecko będzie spędzać najwięcej czasu.

Dzieci czują się swobodnie w pokoju, który ma przyjemną atmosferę i odzwierciedla ich indywidualizm. Podczas dekorowania pokoju dziecięcego możemy puścić wodze fantazji, ale nie zapominajmy o tym, że pokój ten powinien spełniać pewne aspekty funkcjonalności. 

Wraz z wiekiem dziecka, jego potrzeby i oczekiwania zmieniają się, więc już na samym początku musimy zadać sobie jedno podstawowe pytanie: czy ma to być pokój dla niemowlaka, pokój dziecięcy czy pokój młodzieżowy? Prawdą jest, że podstawą podczas urządzania pokoju dziecięcego jest kreatywność, ale nie zapominajmy, że aranżacje muszą być dość elastyczne. Pierwsza wskazówka dla rodziców urządzających pokój dziecka i szukających inspiracji: dzieci, czyli przyszli mieszkańcy tego pokoju, mają najlepsze pomysły. Jeżeli biorą czynny udział w projektowaniu i dekorowaniu swojego pokoju będą się z nim czuły o wiele bardziej zidentyfikowane. Ciekawym pomysłem mogłoby być nadrukowanie na zasłony obrazków wykonanych przez dziecko. W ten sposób, te małe dzieła sztuki będą zawsze wyeksponowane jak należy.

Bardzo ważne jest miejsce na przechowywanie przedmiotów, tak aby zapewnić stały porządek i ład w pokoju dziecięcym. Przed przystąpieniem do planowania, należy dokładnie przemyśleć jak i gdzie będą przechowywane wszelkie samochodziki zabawki, lalki Barbie i materiały szkolne, tak aby nie zajmowały zbyt dużo przestrzeni, a wciąż znajdowały się w miejscu dostępnym dla dziecka.

Jaki projekt pokoju dziecięcego będzie odpowiedni dla mojego dziecka?
Różowy czy błękit? Projekt nie powinien ograniczać się do tych dwóch kolorów! Jest pełno pomysłów na pokoje, które zachwycą zarówno dziewczynki jak i chłopców. Tak właściwie, inspirację do projektu pokoju dziecięcego łatwo jest znaleźć dokładnie obserwując dziecko i jego upodobania. Projekt pokoju dziecięcego powinien być zgodny z jego zainteresowaniami i hobby, niezależnie czy jest to gra w piłkę nożną czy balet. Nasza pociecha lubi bawić się w rycerzy, czy raczej piratów? A może najlepiej czuje się w roli księżniczki? Pomysły i koncepcje są nieskończone, a wszystko jest możliwe do zrealizowania.

Przy dekorowaniu ścian pokoju dziecięcego kolor odgrywa zasadniczą rolę, o wiele bardziej niż w innych pomieszczeniach w domu. Podczas gdy w salonie możemy sobie pozwolić na konserwatyzm, dzieci w swoim małym imperium powinny być otoczone przyjemną atmosferą. W pokoju dla niemowlaka postawmy na motywy z bajek bądź wizerunki bohaterów z komiksów. Dla dzieci dobrze sprawdzą się formy geometryczne lub kolorowe pasy, a młodzież najlepiej będzie się czuła przy fototapecie lub kolażu przedstawiającym ich wymarzone miasto, ulubiony stadion piłkarski bądź ujęcie z koncertu ukochanego zespołu.

Naklejki ścienne
Naklejki na ścianie to dokonały sposób na szybką metamorfozę wnętrza. Jeśli kupimy dobre jakościowo naklejki, będziemy mogli je przeklejać z różnych miejsc bez obawy uszkodzenia ściany czy innej powierzchni. Kiedy motyw nam się znudzi bez większego wysiłku odkleimy go ze ściany i zamienimy na coś nowego.   Pozwólmy dziecku samemu wybrać co chce umieścić na swojej ścianie, będzie wtedy o wiele bardziej zadowolone i zapewne dumne ze swojego wyboru.  

Obrazki, plakaty                                                 
Kolorowe zwierzątka, postacie z ulubionych bajek, literki i wszelkie kolorowe rysunki ucieszą małe oczka. Oryginalne plakaty oprawione w odpowiednie ramki mogą idealnie wkomponować się w dziecięce klimaty. U nas plakaty oprawione są w białe ramki, maję pastelowe kolory i urocze postacie. Obrazki sprawiają, że pokoik jest przytulniejszy.

Literki z imieniem    
Imię naszego maleństwa na ścianie wyraźnie zaznacza właściciela pokoju. Jest to fajne rozwiązanie, gdy pokój dzieli rodzeństwo. Imionami na ścianie możemy zaznaczyć przestrzeń każdego malucha.  Rodzai literek jest bardzo dużo, możemy wybierać wzory, kolory, materiały z jakich będą wykonane.

Tambrazek
Jeśli szukacie czegoś innego, czegoś co będzie wyróżniało się w pokoiku, to doskonale sprawdzi się tambrazek. Jest to obrazek wykonany techniką handmade na tamborku.

Metryczki
Coraz częściej w pokojach dziecięcych pojawiają się metryczki z danymi maluszka. Czasem jest to imię, data urodzenia, waga i wzrost. A czasem są to słowa charakteryzujące naszego maluszka, jego temperament, jego wygląd, nasze odczucia. Na takiej metryczce możemy zamieścić dowolny tekst, rysunek. Możemy dołączyć zdjęcie naszej pociechy.

Pomysłów jest niezliczona ilość a w internecie możemy znaleźć gotowe szablony i inspiracje, ale najważniejsze jest abyśmy pokój robili dla naszych dzieci według ich potrzeb a nie tylko naszych.

 

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie