Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Jak szybko posprzątać dom

jak-szybko-posprzatac-dom
0
Nie spędzaj całego wolnego czasu na sprzątaniu. Zwłaszcza w weekend, kiedy ładna pogoda umożliwia przebywanie na świeżym powietrzu. Wykorzystaj nasze porady i ogranicz czas poświęcony na sprzątanie.

Stosuj się do zasady „Nigdy nie odkładaj na później tego, co możesz zrobić dzisiaj” i nie składuj brudnych naczyń w zlewie, nie ograniczaj używania zmywarki wyłącznie do weekendów. Dom będzie wyglądał schludniej, kiedy brudne ubrania nie będą wypełzać z kosza na bieliznę. Porady te wydają się oczywiste, ale nie zawsze są stosowane w codziennym pośpiechu.

Większość z nas nie ma obsesji na punkcie sprzątania, więc mamy tendencję do przekładania tych czynności na później. Wystarczy jednak trochę organizacji, aby te obowiązki były prostsze, a nawet przyjemne.
Dzięki pozytywnemu nastawieniu łatwiej będzie sprostać codziennym pracom, a nasza skuteczność będzie większa. Sprzątanie nie powinno przysparzać nam stresu, lepiej dobrze się przy nim bawić. Dla wielu osób motywacją będzie słuchanie ulubionej muzyki lub nagradzanie się za dobrze wykonaną pracę.
Zachęć rodzinę do pomocy i uświadom domownikom, że im bardziej ci ulżą, tym więcej czasu będziesz mieć na inne rzeczy, w tym na wspólne spędzanie czasu. Rozdzielaj zadania uwzględniając wiek i ewentualnie płeć domowników.

Opłaca się zakup wysokiej jakości detergentów i sprzętu sprzątającego. Na przykład lepszy odkurzacz wykona pracę szybciej.

Kuchnię zostaw sobie. Kobiety spędzają w niej najwięcej czasu. Poza tym dla dzieci nie jest bezpiecznym miejscem ze względu na obecność elektrycznego sprzętu kuchennego, a mężczyźni mniej entuzjastycznie podchodzą do zadań, które wymagają zwracania uwagi na szczegóły i wolą pracę, którą można wykonać szybciej i mniej dokładnie, taką jak np. odkurzanie...

Zmywanie i jednoczesne słuchanie spokojnej muzyki jest odprężające, zwłaszcza jeśli wybierzemy odpowiedni detergent. Dobry płyn ma przyjemny zapach, usuwa oporny tłuszcz i jest delikatny dla rąk. Daj szansę nowemu płynowi Jar o zapachu granatu i czerwonej pomarańczy i przekształć kuchnię w raj. Wspaniały zapach pozwoli ci uwierzyć, że jesteś aniołem w kuchni.

Porady:
- Zrób coś codziennie!
- Nie zostawiaj brudnych ubrań na oparciu krzesła, ale co wieczór włóż do kosza na bieliznę lub do pralki. Okruszki sprzątnij zaraz po śniadaniu, ponieważ jeśli je zostawisz na stole, zaprosisz „nieproszonych gości”.
- Zamień obowiązki domowe w zabawę dla całej rodziny!
- Motywuj siebie i całą rodzinę rozdzielając nagrody wszystkim włączającym się w sprzątanie.
- Dzieci należy przyzwyczajać do czystości i porządku od najmłodszych lat, więc znajdź dla nich odpowiednie zadania. Ścielenie łóżek powinno stanowić codzienną rutynę – dzięki temu ich pokoje będą bardziej schludne.
- Skarpetki pierz w parach, bo później będzie trudniej w stosie skarpet znaleźć dwie takie same.

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie