Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Jak myć okna?

jak-myc-okna
0
Zbliżająca się wiosna skłania nas do rozpoczęcia porządków, szczególnie dokładnego mycia okien. Odpowiednie akcesoria i sprawdzona metoda sprawią, że mycie okien będzie szybkie, łatwe i przyjemne.

Mycie okien domowym sposobem
Krok1: Zacznij od przygotowania domową metodą płynu do mycia okien. Do butelki ze spryskiwaczem wlej taką samą ilość wody i octu. Niektóre przepisy na domowy płyn do mycia okien zalecają, żeby bardziej rozcieńczać ocet. Sprawdź i zdecyduj, co wolisz. Jeżeli nie lubisz zapachu octu, dodaj odrobinę soku z cytryny. Aby usunąć z butelki pozostałości poprzedniego płynu, wlej do niej pół łyżki płynu do mycia naczyń.

Nasza porada: Nie myj okien w słoneczny dzień. Zdecydowanie lepszym wyborem jest dzień z umiarkowanym zachmurzeniem, gdyż płyn nie będzie zbyt szybko zasychał na szybie.

Metoda mycia okien na mokro i wycierania do sucha
Krok 2: Rozpyl na oknie przygotowany płyn. Mycie i wycieranie to tak naprawdę ta sama czynność. Do mycia okien zamiast papierowych ręczników użyj starych gazet, które pozostawiają na szybie ochronną warstwę zapobiegającą ponownemu osadzaniu się zabrudzeń. (Świeże gazety mogą mazać szyby, ponieważ farba drukarska może być wciąż mokra). Okna myj w gumowych rękawiczkach, dzięki czemu Twoje dłonie nie pobrudzą się farbą drukarską. Mocno zabrudzone okna umyj gąbką. Mycie zacznij od góry, zbierając nadmiar płynu, tak aby nie zniszczyć drewnianej ramy okna. Wytrzyj okno do sucha ściereczką z mikrofibry lub irchy. Upewnij się, że ściereczka nie będzie pozostawiała nitek na szybie.

Nasza porada: Od wewnątrz wycieraj okna poziomymi ruchami. Z kolei wycierając na okna na zewnątrz wykonuj pionowe ruchy. Dlaczego? Jeśli zauważysz smugi na szybie, od razu będziesz wiedziała, która strona okna wymaga ponownego przetarcia.

Na zewnątrz umyj ramy i szyby
Krok 3:Na zewnątrz okna umyj za pomocą przygotowanego wcześniej środka przelanego do butelki ze spryskiwaczem (butelki, której używa się do rozpylania nawozów lub środków owadobójczych) połączonej z wężem ogrodowym. W trudno dostępnych miejscach do osuszenia okien wykorzystaj ściągaczkę na teleskopowym kiju. Najpierw spryskaj okna, następnie umyj je i wytrzyj do sucha papierowym ręcznikiem. Zdejmij i delikatnie umyj moskitierę, a następnie opłucz ją wężem. Gąbką umyj parapet oraz zewnętrzną ramę okna, a następnie opłucz je za pomocą węża ogrodowego. Wytrzyj do sucha starą koszulką lub pieluchą tetrową. Trudno dostępne zakamarki możesz wyczyścić szczoteczką do zębów z miękkim włosiem. Jeżeli masz problem ze smugami, które mogą pozostawać na szybie, na skutek twardej wody, podczas mycia użyj octu lub alkoholu. Niewielkie rysy na szybach możesz usunąć, polerując je pastą do zębów. Sama widzisz, że sprzątanie domu oraz mycie okien to skomplikowana sprawa, jednak dzięki wykorzystaniu naszych porad zaoszczędzisz czas i pieniądze. Czyste okna pozwolą Ci podziwiać wiosenne widoki i szybko zapomnieć o zimie.

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie