Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

0

Jak dbać o wnętrze samochodu?

Wszyscy wiemy, że karoserię samochodu należy regularnie myć, woskować i polerować, ale nie zawsze pamiętamy, że wnętrze auta także wymaga naszego czasu i uwagi. A kiedy już zabieramy się za sprzątanie, nie bardzo wiemy co i jak sprzątnąć, żeby samochód lśnił czystością i pięknie pachniał. Chcemy po prostu wsiadać do idealnie wyczyszczonego auta, ale jak to osiągnąć?

Krok pierwszy – przygotowania

Jeśli nie chcesz się wracać do domu za każdym razem, kiedy czegoś zabraknie albo jechać do sklepu, bo coś wyleciało z pamięci, sporządź odpowiednio wcześniej listę wszystkich potrzebnych środków i akcesoriów. Wiaderko, gąbki i szczoteczka do mycia, suche ścierki do polerowania, preparaty do szyb, plastików, tapicerki, odkurzacz z odpowiednimi końcówkami. I koniecznie worek na śmieci. Warto też zaopatrzyć się w jednorazowe rękawiczki. Napełnij wiaderko ciepłą, ale nie gorącą wodą i… możesz zaczynać. Pamiętaj, aby myć samochód w dozwolonym miejscu, w którym masz wygodny dostęp do gniazdka elektrycznego i wody.

Krok drugi – szyby i wyświetlacze

Zanim rozpoczniesz sprzątanie, wyjmij z samochodu dywaniki. Nie chcesz przecież, żeby później kurz osiadł na wyczyszczonych już powierzchniach. Odłóż je na bok, zajmiesz się nimi później. Wyjmij także wszystkie nagromadzone od ostatniego sprzątania śmieci i włóż je do worka. Zacznij od szyb. Umyj je specjalnie do tego przeznaczonym preparatem i starannie wypoleruj – nie chcesz przecież jeździć potem ze smugami przed oczami. Wytrzyj też dokładnie wyświetlacze, musisz przecież zawsze dokładnie widzieć, co pokazują.

Krok trzeci – kokpit i plastiki

Potem umyj dokładnie deskę rozdzielczą. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które dobrze czyszczą i nie pozostawiają smug. Niektóre z nich nabłyszczają. Kiedy kokpit jest już czysty, zabierz się za pozostałe plastiki – wewnętrzną część drzwi, elementy foteli, okolice lewarka i nadmuchów. Te ostatnie można doczyścić zwykłymi pałeczkami do czyszczenia uszu, zmoczonymi w ciepłej wodzie i odciśniętymi, tak by były jedynie wilgotne.

Krok czwarty – tapicerka i podłoga

Czas na odkurzanie. Zacznij od foteli i kanapy. Może się zdarzyć, że tapicerkę trzeba będzie dodatkowo przetrzeć wilgotną ściereczką, tak aby odświeżyć tkaninę, a jeśli pojawiły się na niej jakieś plamy, być może konieczne będzie pranie. Pamiętaj o dokładnym odkurzeniu przestrzeni pomiędzy siedzeniem a oparciem – tam gromadzi się zawsze dużo brudu. Po fotelach czas na podłogę. Ta czynność może zająć trochę więcej czasu, jeśli chcesz usunąć cały nagromadzony piasek, brud i kurz. Używaj odpowiednich końcówek, tak by odkurzać wygodnie i skutecznie dotrzeć do każdego miejsca.

Krok piąty – dywaniki

Sięgnij po odłożone na bok dywaniki. Dokładnie je wytrzep, a potem odkurz. To pracochłonna czynność, ale konieczna, kiedy celem jest naprawdę czyste auto. Jeśli masz taką możliwość, upierz wszystkie dywaniki szczoteczką i daj im wyschnąć na słońcu. Jeśli nie, przetrzyj je kilkakrotnie wilgotną ściereczką. A jeśli dywaniki są gumowe, to problem masz z głowy, bo wystarczy je umyć ciepłą wodą z dodatkiem przeznaczonego do tego detergentu, a potem spłukać. Wyschną same, ale jeśli nie chcesz czekać, możesz wytrzeć je do sucha czystą ściereczką.

Krok szósty – odpowiedni odświeżacz

No i gotowe. Możesz sobie pogratulować, samochód jest sprzątnięty. Czas na wybór dobrego odświeżacza, który nie tylko w pełni oczyszcza powietrze z potencjalnie nieprzyjemnych zapachów, ale także na długo pozostawia świeżą woń. Samochodowy odświeżacz powietrza Ambi Pur z technologią Odour Clear właśnie tak działa – nie maskuje zapachów, ale je usuwa, nawet jeśli jest to zapach tytoniu czy przewożonych autem zwierząt. Teraz możesz cieszyć się delikatnym aromatem cytrusów, który trwa nieprzerwanie aż do 30 dni. Idealne rozwiązanie.

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie