Hura!

hooray

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci e-mail.

Zamknij

Mój koszyk

Twoje próbki

Wybierz próbkę do zamówienia

cashback

Sprawdź dostępne oferty dostosowane do Ciebie!

Wybierz swój adres wysyłki

Co warto sobie sprawić, gdy dzieci wyfruną już z rodzinnego gniazda

co-warto-sobie-sprawic-gdy-dzieci-wyfruna-juz-z-rodzinnego-gniazda-1-size-3
0
Teraz, kiedy Twoje dzieci wyprowadziły się z domu, by zacząć swoje dorosłe życie, nadszedł czas, żebyś zajęła się swoimi sprawami.

Ten moment, w którym Twoja najmłodsza pociecha opuszcza rodzinne gniazdo, może być dla wszystkich bardzo emocjonalny – ale wcale nie musi oznaczać „końca świata”. Wreszcie nadszedł czas, by odzyskać zaanektowaną przez dzieci przestrzeń i przypomnieć sobie o swoich pasjach i hobby. Oto kilka pomysłów na to, czym zapełnić dom, by zyskał nową energię i odzwierciedlał Twoją osobowość, a przy tym był otwarty na innych…

Książki obcojęzyczne, przybory plastyczne i inne akcesoria związane z hobby

Twoje dzieci zawsze będą z radością wracać do domu rodzinnego (prawdopodobnie głównie po to, by podrzucić Ci brudne rzeczy do prania), ale zanim to nastąpi, masz trochę czasu, by oddać się swoim pasjom i zainteresowaniom, na które zawsze brakowało Ci czasu. Na pewno znajdzie się coś, co chciałabyś robić w wolnych chwilach, poczynając od jazdy konnej a na szydełkowaniu kończąc. Świat stoi teraz przed Tobą otworem – od nauki włoskiego (i wykorzystania nowych umiejętności językowych podczas wycieczki do Rzymu), po podjęcie zajęć aktorskich w lokalnym teatrze. To świetny czas, by na nowo odkryć swoje pasje, podjąć nowe hobby, a nawet wrócić do szkoły.

Magazyny podróżnicze i przewodniki po ośrodkach spa

Możesz zacząć rozkoszować się faktem, że wreszcie masz czas tylko dla siebie i możesz skoncentrować się na odwiedzaniu miejsc, które zawsze chciałaś zobaczyć. Wypad do spa z przyjaciółkami? Dlaczego nie! Ekscytująca wycieczka po Europie z mężem? Koniecznie! Po latach biegania za dziećmi i zajmowania się domem, zasłużyłaś na odpoczynek. Nie musisz już kurczowo trzymać się okresu wakacyjnego ze względu na dzieci i możesz w pełni skorzystać z bogatych ofert posezonowych – ekskluzywne hotele, restauracje i dodatkowe atrakcje są nareszcie w zasięgu Twojej ręki i… portfela. Jeśli jesteś na emeryturze, rozważ dłuższy wyjazd – pamiętaj, że ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.

Romantyczny zapach w całym domu

Teraz nareszcie możecie z partnerem zadbać o Wasze relacje i tchnąć odrobinę intymności w Wasze życie. Odzyskaliście przestrzeń i swoją prywatność, więc możecie swobodnie odkrywać się na nowo. Umawiajcie się na randki i spróbujcie sobie przypomnieć, jak wyglądał Wasz związek przed narodzinami dzieci. Zadbaj o odpowiednią atmosferę podczas wspólnych posiłków – wyłącz telewizor, zapal świece i nastaw przyjemną muzykę. Możesz też pójść o krok dalej – odświeżacz elektryczny Ambi Pur Moonlight Vanilla wypełni całe pomieszczenie cudownym, romantycznym zapachem, który utrzyma się nawet do 90 dni i usunie wszystkie nieprzyjemne zapachy (na przykład te, które pojawiły się podczas przygotowywania romantycznej kolacji).

Nowa stacja muzyczna

Teraz możesz sobie pozwolić na odrobinę luzu i nie musisz wysłuchiwać kąśliwych uwag swoich dzieci na temat muzyki, jakiej słuchasz. Możesz swobodnie pląsać po całym domu do ulubionych kawałków i bez skrępowania wykonywać nawet najdziwniejsze figury taneczne. Rozważ zakup głośnika Bluetooth i koniecznie stwórz swoją ulubioną playlistę.

Kula dyskotekowa, balony i szalona impreza

Nie zastanawiaj się, zrób imprezę. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoi znajomi również czują się trochę samotni i zagubieni, odkąd ich dzieci wyprowadziły się z domu. Wykorzystaj sytuację i zainicjuj spotkanie towarzyskie na cześć odzyskanej wolności! Nie przepadasz za hucznymi imprezami? Zamień swoją łazienkę w domowe spa. Zaproś przyjaciółki na weekend i zafundujcie sobie relaksujące dni dla urody.

Nowe ramki na zdjęcia i albumy z fotografiami

Odkąd masz więcej czasu dla siebie, może warto zrobić porządek ze starymi zdjęciami – oprawić je w śliczne ramki i powiesić na ścianach, by każdego dnia przypominały Ci, jakie masz wspaniałe życie. Nie zapomnij też o zdjęciach w pokojach dzieci, kiedy będziesz zastanawiała się, jak zagospodarować wolny pokój w domu i stworzyć przyjemną przestrzeń do życia (link to ‘Give your space room a five-star makeover’ [RefNo56]). Kiedy Twoje dzieci wpadną z wizytą, z pewnością docenią te niezwykłe pamiątki.

Witryna z pracami Twoich dzieci i pamiątkami z ich dzieciństwa

Wychowywanie dzieci to niezwykle odpowiedzialna praca, wymagająca wiele wysiłku i poświęceń. Teraz, kiedy Twoje dzieci są już dorosłe, czas uczcić swój sukces wychowawczy i pogratulować sobie dobrze wykonanego zadania! Skompletuj wszystkie zdobyte przez Twoje dzieci nagrody, dyplomy i trofea. Wyeksponuj je w widocznym miejscu, by przypominały Ci, jak wiele udało się Wam osiągnąć. Pamiętaj, że ich sukcesy to też Twoja zasługa – powinnaś być z siebie dumna. Kiedy będziesz kompletować witrynę, pomyśl też o innych dekoracjach w swoim domu – poprawi to Twój nastrój i sprawi, że przestrzeń zyska na atrakcyjności.

Nowy dom

Z
astanawiasz się, czy Wasz dom nie jest teraz za duży? Może warto rozważyć zmianę miejsca zamieszkania, zwłaszcza, że lokalizacja w pobliżu szkoły przestała być głównym priorytetem. Może mały domek przy plaży albo apartament w centrum miasta? Nawet jeśli jest to tylko sfera marzeń, warto się im oddać. A jeśli zdecydujecie się na zmianę mieszkania na mniejsze i martwisz się, że wpadające z wizytą dzieci nie będą miały gdzie spać, pamiętaj, że rozkładane sofy też są wygodne i zdają egzamin!

Co czułaś, gdy Twoje dzieci opuszczały dom rodzinny? A może masz inne pomysły na to, jak zagospodarować odzyskaną przestrzeń i intymność? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami w komentarzu poniżej.

 

0
cfb58ac68cf84f888d23a30f872e8525
Kapsułki do prania Ariel 3 w 1

Dodaj komentarz

Myślimy, że polubisz