Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Bawełna, len i jersey – jak właściwie o nie zadbać

Bawełna, len i jersey – jak właściwie o nie zadbać

0
Lekkie, delikatne ubrania, które nosimy przez całe lato wymagają specjalnego traktowania. Dowiedz się, jak o nie należycie zadbać, by służyły Ci przez całe lata.
Latem najczęściej sięgamy po ubrania wykonane z bawełny, lnu i jerseyu. Są przewiewne, lekkie i dobrze się noszą, ale wymagają też specjalnego traktowania; a to dlatego, że są bardziej podatne na uszkodzenia niż grubsze materiały i odzież jesienno-zimowa. Ale nie martw się! Możesz o nie należycie zadbać i przedłużyć ich żywotność, stosując się do naszych sprawdzonych rad...
Bawełna
Bawełna doskonale sprawdza się latem – jest przewiewna, delikatna dla skóry i doskonale chłodzi w upalne dni. Jednak ma tendencję do kurczenia się i deformacji. Dlatego podczas prania należy obchodzić się z nią ostrożnie i delikatnie. Niektóre bawełniane tkaniny poddawane są procesowi sanforyzacji, który powoduje zmniejszenie rozciągliwości tkanin w trakcie normalnego użytkowania. Jeśli Twoje ubrania są wykonane z takich tkanin (na metce powinno być specjalne oznaczenie), możesz spokojnie walczyć z trudnymi zabrudzeniami za pomocą wyższej temperatury prania. Jeśli jednak nie jesteś tego pewna, lepiej nie ryzykuj i koniecznie sięgnij po żel do prania Ariel Excel Washing Gel Colour & Style, którego formuła została specjalnie opracowana z myślą o praniu w niskich temperaturach (15°C-40°C). Po wypraniu delikatnie strzepnij i rozprostuj swoje ubrania, kiedy są jeszcze mokre. Następnie rozwieś je na suszarce i susz w domu lub na świeżym powietrzu. Unikaj suszenia ubrań w suszarce bębnowej, ponieważ delikatna bawełna może się skurczyć pod wpływem wysokiej temperatury. Jeśli jednak nie masz czasu i musisz skorzystać z takiej metody suszenia, wyjmij ubrania z suszarki, zanim będą całkowicie suche i pozwól im swobodnie doschnąć na suszarce w domu lub na świeżym powietrzu. Bawełna dobrze się prasuje. A to też świetny sposób na przywrócenie ubraniom ich pierwotnej formy i kształtu, zwłaszcza jeśli delikatnie skurczyły się w praniu. Jeśli Twoje ubrania mają hafty lub są zdobione aplikacjami, cekinami czy koralikami, wywiń je i prasuj po lewej stronie – w ten sposób ochronisz delikatne zdobienia przed zniszczeniem.
 
Len
Len jest symbolem lata, ale ma też złą reputację, zwłaszcza w kontekście prania i prasowania. Obalamy mity – len nadaje się zarówno do prania ręcznego, jak i prania w pralce, a dbanie o lniane ubrania wcale nie jest takie trudne.
 
Pranie w pralce: Stosuj delikatny środek piorący i pierz w średniej / niskiej temperaturze. Len jest podatny na zagniecenia, ponieważ wchłania dużo wody, dlatego wyjmij swoje lniane ubrania zaraz po zakończeniu cyklu prania. Strzepnij je, rozprostuj i przywróć im ich pierwotny kształt, a następnie wysusz na suszarce w domu lub na świeżym powietrzu. Nie susz lnianych ubrań w suszarce bębnowej – pod wpływem wysokiej temperatury na pewno się skurczą.
Pranie ręczne: Opanowanie sztuki prania ręcznego gwarantuje Ci doskonałe efekty za każdym razem. Piorąc len, używaj ciepłej wody i odpowiedniego płynu do prania. Najpierw wlej płyn do wody i pozwól mu się całkowicie rozpuścić, dopiero potem włóż swoje ubrania. Namocz je i zostaw na godzinę, dzięki temu będziesz miała pewność, że detergent i woda dokładnie wnikną w strukturę włókien. Następnie delikatnie potrzyj plamy i „pougniataj” materiał, by pozbyć się wszystkich zabrudzeń. Wypłucz pranie przynajmniej trzy razy w czystej wodzie, a po każdym płukaniu odciśnij nadmiar wody. Strzep ubrania i nadaj im pierwotny kształt, gdy wciąż są mokre. Susz je na suszarce w domu lub na świeżym powietrzu.
 
Jersey
Jest miękki i niezwykle przyjemny w dotyku. Świetnie sprawdza się latem, ponieważ jest przewiewny i przyjemnie chłodzi. Jest wprost idealny dla dzieci, pod warunkiem, że nie ulegnie zabrudzeniu... Ubrania wykonane z jerseyu należy bowiem prać tylko w letniej i zimnej wodzie. W przypadku uporczywych plam, przed włożeniem ubrań do pralki, namocz je w wodzie z dodatkiem płynu do prania Ariel Original. Plamy i zabrudzenia usuń za pomocą specjalnej nakrętki do pocierania plam. Następnie wypierz ubrania jak zwykle w pralce, ale koniecznie w niskiej temperaturze. Po wypraniu nadaj im kształt, gdy są jeszcze mokre i susz je na suszarce w domu lub na świeżym powietrzu – suszenie w suszarce bębnowej niesie ze sobą ryzyko skurczenia się ulubionych ubranek Twoich dzieci oraz ataku histerii, którego pewnie wolałabyś uniknąć.
 
Białe tkaniny
To niesamowite, jak szybko białe ubrania potrafią żółknąć lub szarzeć. Jest na to jednak sprawdzony sposób. Oto jak zadbać o nieskazitelną biel:
Pozbądź się plam, kiedy tylko się pojawią. Jeśli masz do czynienia z tłustą plamą, użyj ciepłej wody. W przypadku pozostałych rodzajów plam letnia woda będzie lepsza, ponieważ gorąca woda może na dobre zamknąć zabrudzenia we włóknach tkaniny. Do prania użyj proszku Ariel Original. Namocz pranie i pozostaw na kilka godzin (a nawet na całą noc, jeśli plamy są uporczywe i naprawdę trudne do usunięcia. Następnie sięgnij po płyn do prania Ariel Original i postępuj zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na opakowaniu. Następnie wypierz ubrania w pralce, tak jak zwykle.
W przypadku standardowych, codziennych zabrudzeń nic nie stoi na przeszkodzie, by prać białe ubrania w wysokich temperaturach. Nie należy łączyć białych rzeczy z innymi jasnymi kolorami. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy prać biel osobno i suszyć na słońcu, które działa jak naturalny wybielacz. 
 
 
A Ty co robisz, by ubrania Twoich dzieci zawsze wyglądały jak nowe? Podziel się z nami swoimi sprawdzonymi sposobami w komentarzu poniżej.
 
Więcej informacji i porad dotyczących prania znajdziesz na stronie Ariel.
 
0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie