Zwykłe urządzania czy zaawansowany robot?

Zwykłe urządzania czy zaawansowany robot?

Mało kto uświadamia sobie, że robotem jest inteligentna zmywarka czy pralka automatyczna. Korzystamy z ich pomocy, na co dzień. Podobnie jest z robotami, które mijamy na ulicy. Czy chcemy czy nie, one są wśród nas i wspierają nas na każdym kroku.


Urządzenia najnowszej generacji, w przeciwieństwie do kultowej już „Frani” są naszpikowane elektroniką, która umożliwia im niemal samodzielne przeprowadzenie procesu prania, przy bardzo wysokich parametrach efektywności. Krótko mówiąc wkładając rzeczy do mycia lub prania zlecamy urządzeniu zadanie, które wymaga od niego dobrania odpowiedniej ilości wody, detergentu a także czasu, w którym to zadanie powinno zostać wykonane jak najlepiej. Podobnie rzecz ma się z inteligentnym piekarnikiem kuchennym. Wkładamy jedzenie, a od urządzenia oczekujemy odpowiedniego doboru parametrów pieczenia, aby dany produkt został przygotowany dla nas jak najszybciej, i jak najlepiej, przy jednoczesnej kontroli i optymalizacji zużycia energii.

Innym typem robotów coraz szerzej stosowanych są roboty autonomiczne.  Przede wszystkim mowa tu o robotach usługowych, które stały się już stałym elementem wyposażenia domów w najbardziej rozwiniętych pod względem technologicznym krajach np. w Japonii czy USA., Jako pierwsze, pojawiły się roboty odkurzające podłogi – nasze zacne odkurzacze, a raczej inteligentne odkurzacze.

Technologia, która została zastosowana w odkurzaczach - robotach została zapożyczona z robotów, które zostały stworzone by pomagać w ratowaniu życia ludzi na terenach dotkniętych katastrofami naturalnymi i konfliktami militarnymi. Była udoskonalana przez lata. Jeden z najważniejszych elementów zautomatyzowanego odkurzacza stanowi komplet kilkudziesięciu czujników. Są wśród nich detektory podczerwieni, czujniki dotyku oraz fal radiowych. Dzięki nim robot monitoruje przestrzeń, w której się porusza ponad 60 razy na sekundę, używając przy tym ponad 40 różnych wzorów zachowań. Urządzenie jest bardzo inteligentne i efektywne, potrafi sprzątać wzdłuż ścian, wokół nóg od krzeseł czy stołów, a także pod meblami. Co ciekawe pod względem zwinności przewyższa inne urządzenia wykorzystywane do sprzątania - większość urządzeń, aby dostać się pod łóżko lub szafę potrzebuje około 10 centymetrów przestrzeni od podłogi do dolnej krawędzi mebla. Do tego dba o swoje bezpieczeństwo (dba o to, aby nie spaść np. ze schodów) i swoje potrzeby - maszyna sama wykrywa niski poziom napełnienia baterii i podąża do stacji dokującej, by się do niej podłączyć i uzupełnić zapas energii. Po odkurzaczach przyszedł czas na roboty myjące. Roboty tego rodzaju są równie sprytne w swojej pracy, a do tego wysoce efektywne. Robot myjący podczas zmywania podłogi oczyszcza, zmywa, szoruje i suszy za jednym podejściem.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Roboty sprzątają domy i wychodzą do ogrodu. Można powiedzieć, że powoli stają się nowoczesnymi ogrodnikami, którzy strzygą dla nas trawniki i dbają o inne, zaskakujące wręcz rzeczy, np. czystość rynien, które zapychają spadające z drzew liście, czyszczenie basenów lub kanałów. Wszystkie tego typu urządzenia na wzór odkurzaczy posiadają zestaw czujników, które pozwalają im orientować się w przestrzeni. Działają samodzielnie i efektywnie, w każdych warunkach pogodowych.

Tylko co się stanie z naszą poczciwą „Franią“?, pewnie będzie obiektem muzealnym i to szybciej niż nam się wydaje.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Niezależnie od tego, czy kupujecie zaawansowany technologicznie sprzęt, czy jednak prosty model, miejcie na komórce naszą apkę https://mzakupy.com/ <3 To baza promocji, dzięki której nie przepłacicie za zakupy :D

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej