Zimowe kwiaty sezonowe

Zimowe kwiaty sezonowe

Najpiękniejsze świąteczne kwiaty rozkwitają zimą.


Wśród wszystkich ozdób typowych dla okresu świątecznego, takich jak sosnowe wieńce czy girlandy, rośliny, które zakwitają w grudniu, dodają jasny akcent i przykuwają uwagę do świątecznych, zwykle zielonych dekoracji.

Róże są popularnym prezentem na Walentynki, natomiast lilie są symbolem Wielkanocy. Ale to uroczo udekorowany świerk lub jodła przykują wzrok świątecznych gości. Tradycja zawieszania ozdób choinkowych sprawia, że przystrojona choinka staje się główną ozdobą każdego domu, a udekorowany kominek i wieńce witające gości w drzwiach to jedynie dodatki. Choć obecnie coraz większą popularność zdobywają także sezonowe kwiaty.

Ponieważ większość kwiatów pączkuje i kwitnie wiosną i latem, te, które rozkwitają zimą, muszą czuć się bardzo wyjątkowo z czerwonymi czy białymi płatkami pośród całego morza zieleni. Jeden z największych sezonów dla florystów stanowi właśnie okres świąteczny. Kwiaty z nim związane ożywiają wystój domu i są świetnym prezentem, jaki możemy podarować gospodarzowi przyjęcia. Od przycinania drzewek po przystrajanie przedpokoju girlandami – ta tradycja skutecznie wypiera mieszane bukiety.

Najbardziej popularne kwiaty wykorzystywane w sezonie świątecznym to:

• Poinsecja nadobna
Najpopularniejszą rośliną świąteczną jest poinsecja nadobna pochodząca z Meksyku, która znana jest również m.in. w Stanach Zjednoczonych jako gwiazda betlejemska. Nazwę tę zawdzięcza swoim listkom, których kształt przypomina gwiazdy. Zwana jest również Noche Buena (pol. Dobra noc), jej czerwony kolor jest dość symboliczny, ale w bieli, zielonym i odcieniach ciemnego burgundu wygląda równie olśniewająco. Roślina ta, wbrew mitom, nie jest toksyczna dla zwierząt. Co więcej, gwiazdę betlejemską można przesadzić po Świętach do ogródka, dzięki czemu możemy się nią cieszyć i obserwować, jak kwitnie jeszcze długo po zakończeniu tego wspaniałego okresu. Pamiętajmy tylko o tym, aby nie wystawiać jej bezpośrednio na działanie promieni słonecznych i regularnie ją podlewać, gdy roślina ma zbyt sucho.

• Ciemiernik
Choć ciemiernik nazywany jest często różą Bożego Narodzenia, nie należy do rodziny roślin różowatych. Kwitnie w Europie, w rejonie Morza Śródziemnego, a nawet w Zachodniej Azji. Znany jest również jako róża śnieżna, zapewne dzięki pięciu białym, zaokrąglonym płatkom. Ciemiernik zakwita w okolicy Świąt Bożego Narodzenia.

• Jemioła
Ozdobna jemioła jest częścią wspaniałej tradycji. W okresie świątecznym wigilijny pęk jemioły należy zawiesić w drzwiach na szczęście, a pary pod nią przechodzące koniecznie powinny się pocałować. Jemioła o białych jagodach jest rośliną, która już w czasach starożytnych uznawana była za symbol miłości.

• Amarylis
Wyrastające z bulwy, wieńczące wysokie łodygi kwiaty amarylisa z wyglądu przypominają charakterystyczne trąbki. Amarylis najczęściej występuje w kolorze czerwonym.

• Paperwhites
Paperwhites to pachnąca odmiana narcyza, posiadająca delikatne listki, z wyglądu przypominające liście żonkila. Kwiaty te to bardzo popularny prezent.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie


Przeczytaj również:

Ehető virágok
A virágok nem csak a szemet, de akár a az ízlelőszerveinket is kényeztethetik, néhány közülük ...

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Witam mam gwiazdę betlejemską ,niestety po ok.2tygodniach opadły jej wszystkie liście ale widzę ,że puściła niżej pędy i listki ,co mam z nią zrobić dalej aby mieć znów piękny kwiat na następne święta?

  • Zgłoś

dzisiaj kupiłam piękna gwiazdę betlejemska

  • Zgłoś

ja mam u siebie kwiat szlumbergera, zwany grudnikiem,gdy zakwitnie wygląda pięknie

  • Zgłoś

uwielbiam kwiaty

  • Zgłoś

mam w domu gwiazdę betlejemską i nadal kwitnie :)

  • Zgłoś
Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora