Wystrój wnętrz - inspiracje

Wystrój wnętrz - inspiracje

Obudź swój dekoratorski talent i odmień swój dom przy pomocy naszych propozycji na wystrój wnętrz.


Przytulny i uporządkowany dom

W łatwy sposób możesz zmienić wystrój Twojego domu poprzez dodanie nowego przedmiotu takiego jak: dywan, kominek czy jaskrawa lampa. Jeżeli jednak metamorfozę wnętrz chcesz wprowadzać stopniowo i zacząć wszystko od zera, koniecznie przygotuj plan działania, dzięki któremu Twój dom zyska niepowtarzalny charakter.

Określ swój styl
Podobnie jak Twoja szafa pokazuje, czy potrafisz być spontaniczna, czy raczej przykładasz dużą wagę do szczegółów, Twój dom również odzwierciedla Twoją osobowość. Bardzo istotne jest, aby jego styl został dobrze przemyślany. Jeżeli lubisz ciepłe kolory i przytulne przestrzenie, być może przypadnie Ci do gustu styl klasyczny lub rustykalny: mosiężne lampy, sofy z poduchami i dywany z długim włosiem. Do wyboru masz jeszcze następujące style: klasyczny, nowoczesny, rustykalny i eklektyczny.

Wybierz tzw. “główny element”
W każdym pokoju powinnaś wybrać element, który stanie się inspiracją do stworzenia spójnego wystroju wnętrza. Być może będzie to paleta kolorów lub tkanina? A może meble? Co powiesz na wykorzystanie architektury pomieszczenia jako źródła inspiracji? Skoncentrowanie się na jednym elemencie pozwoli na stworzenie spójnego stylu całego pokoju, w przeciwnym razie możesz uzyskać zbyt przytłaczający efekt.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Paleta barw
Kolejnym krokiem jest wybór palety barw pasującej do stylu pomieszczenia. Eksperci rekomendują wykorzystanie nietuzinkowych kolorów, zamiast popadania w rutynę. Bez względu na to, czy wybierzesz ciepłą, czy chłodną tonację, pamiętaj, aby kolory korespondowały z elementem, wokół którego powstała cała dekoracja pokoju.

Projektowanie to frajda
Przygotuj schemat domu, na którym umieść próbki tkanin, paletę farb oraz próbniki mebli. Planowanie to dobry moment na umiejscowienie w pomieszczeniu swoich ulubionych przedmiotów: pamiątek, ukochanej szafy, ulubionych obrazów, fotografii czy suwenirów z podróży. Możesz również czerpać inspiracje z czasopism o aranżacji wnętrz, aby osiągnąć efekt, który będzie Cię inspirował.

Stwórz wersję ostateczną
Twoja głowa będzie pełna różnych pomysłów, dlatego musisz przestrzegać prostych reguł: jeśli wybierzesz neutralne kolory ścian, możesz zaszaleć z meblami. Jeżeli jednak postanowisz pomalować ściany na ciepłe kolory, wybór mebli będzie bardziej ograniczony, gdyż cała aranżacja powinna być harmonijna, a nie kiczowata.

Odmień swój dom, a potem sama przejdź metamorfozę. Wypróbuj piankę do włosów Herbal Essences Alborotalos, która rozbudzi Twoje zmysły.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej