Wiosenne porządki w domu

Wiosenne porządki w domu

Dokładnie sprzątanie pozwoli Ci cieszyć się czystym domem przez długi czas.


Przez całą noc Twoje ciało, poprzez złuszczenie naskórka i pocenie się, sprzyja rozwojowi roztoczy, które żyją w materacu i z pewnością nie staną się nigdy bohaterami słodkich snów!

Ekologiczne sprzątanie domu i sypialni:

 • Zdejmij prześcieradło z materaca i odkurzaczem usuń martwy naskórek, kurz, roztocza i inne zanieczyszczenia. Jeżeli materac jest nowy, koniecznie zapoznaj się z zaleceniami producenta dotyczącymi czyszczenia.
 • Jeżeli Twój materac jest poplamiony, wyczyść go mokrą gąbką z delikatnym środkiem czyszczącym (płynem do mycia naczyń). Nie zamocz zbyt mocno materaca.
 • Zmień ułożenie materaca, koniec, który znajdował się w nogach łóżka przełóż w miejsce głowy.
 • Jeżeli to możliwe, zanim zaczniesz ścielić łóżko na kilka godzin pozostaw materac na świeżym powietrzu.
 • Posegreguj swoje ubrania.
 • Odkurzaczem odkurz wnętrze szafy i szuflad.
 • Poduszki powinny być prane w pralce zgodnie z informacjami zawartymi na metce. Jeżeli używasz kul do prania, włóż je do bębna pralki, dzięki czemu unikniesz ryzyka zbrylenia wsadu poduszki.
 • Kołdry pierz przynajmniej raz na sześć miesięcy.
Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Podziel się pomysłami na utrzymanie czystości w sypialni

 • Do przechowywania zapasowych poduszek i kołder dla gości, używaj pokrowców zamykanych na zamek, które łatwo schowasz w szafie lub pod łóżkiem.
 • Używaj ochraniacza na materac, dzięki czemu Twoja pościel pozostanie dłużej świeża. Dla każdego łóżka kup po dwa ochraniacze, które będziesz mogła prać wraz ze zmianą pościeli.
 • Naszyjniki, bransoletki i akcesoria do włosów są znakomitym miejscem do odkładania się kurzu. Dlatego też kup dekoracyjny stojak na biżuterię, dzięki któremu w sypialni zapanuje porządek.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Kto pisał ten artykuł???!!!! Stojak na biżuterię zbiera kurz równie skutecznie jak brak stojaka i biżuteria leżąca tzw. samopas. :P

 • Zgłoś

Ja ostatnio przy remoncie zrobiłam generalny detox, usunęłam tyle zbędnych rzeczy z mieszkania, że to okazało się stzrałem w dziesiątkę. dzięki temu jest teraz mniej sprzątanie. I tak jak piszecie, muszę zaopatrzyć się w ochraniacz na materac. dobry pomysł!:)

 • Zgłoś

Mam alergię na roztocza, a raczej ich odchody więc walka z kurzem zwłaszcza w sypialni to dla mnie codzienność. Myślę, że ważne jest mieć jak najmniej do sprzątania czyli brak zbyt wielu drobnych przedmiotów gdzie mógłby się odkładać kurz. Biżuterię chowam do pudełek.

 • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej