Czyszczenie podłóg

Wiosenne porządki - czyszczenie podłóg

Spraw, by podłogi błyszczały i pozbądź się bałaganu – upieczesz dwie pieczenie przy jednym ogniu!


Doskonale jest utrzymywać wzorowy porządek w całym domu, jednak jeśli musisz się skupić na wybranych elementach mieszkania, poświęć weekend na wysprzątanie najważniejszych miejsc w domu: kuchni, korytarza, salonu i łazienki.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Porady na temat czyszczenia podłóg
W przypadku drewnianych podłóg, przed umyciem należy zmieść piach i kurz za pomocą miotły o miękkim włosiu, gdyż zanieczyszczenia te mogą podczas mycia porysować powierzchnię drewna. Jeśli masz w domu podłogi drewniane lub laminowane, upewnij się, że stosujesz odpowiedni preparat do czyszczenia podłóg bez dodatku kwasów. Zwykły preparat do czyszczenia może spowodować powstawanie plam lub może przyczynić się do zmatowienia powierzchni. Podłogi o wyglądzie drewna mają nierówną powierzchnię, nadającą im strukturę, dlatego wymagają dokładnego szorowania, szczególnie u podstawy kuchenki, mebli kuchennych i lodówki. Jeśli drewniana podłoga jest w miarę nowa, stosuj specjalistyczne preparaty. Stosuj różne środki czystości w zależności od tego, czy podłoga jest lakierowana czy olejowana. Dzieci uwielbiają chlapanie mopem, jednak ilość wody używanej do czyszczenia podłóg należy ograniczać do minimum. Małe kałuże wody pozostawione na powierzchni podłogi schną dłużej i mogą przyczynić się do powstawania plam. Jeśli w ramach wiosennych porządków chcesz wyprać dywan na mokro, wypożycz profesjonalne urządzenie do czyszczenia lub w celu usunięcia największych zabrudzeń użyj gąbki i rozcieńczonego płynu do czyszczenia lub łagodnego płynu do mycia naczyń. Nie używaj zbyt dużo wody, gdyż wtedy schnięcie dywanu zajmie dużo więcej czasu zanim będziesz mogła postawić na nim cięższe meble, a jeśli masz wełniany dywan, nadmiar wody może powodować jego kurczenie się. Po wyszorowaniu dywanu i usunięciu plam, delikatnie przeczesz włókna zgodnie z ich naturalnym kierunkiem.

Wskazówka Wezwij posiłki – przydziel swoim dzieciom i drugiej połówce osobne zadania. Sprzątanie będzie zabawne, jeśli narysujesz mapę domu i będziesz zaznaczać posprzątane miejsca.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej