Porady I wskazówki Na Udane Pranie | Everydayme

W czym tkwi tajemnica udanego prania? Zaplanuj je i wybierz jakość

Przeczytaj wskazówki doświadczonej mamy.


Nie eksperymentuję z praniem – polegam na własnej wiedzy, a także na wskazówkach znalezionych w Internecie i wszystko idzie gładko. To naprawdę proste. Pranie dzielę na trzy fazy: przygotowanie, pranie i czynności wykonywane po praniu.

Przygotowanie:

Kalendarz prania.

Duże pranie planuje z wyprzedzeniem. Wiem, kiedy będę prać firanki, zasłony, pościel czy obrusy. Jest to ważne szczególnie w przypadku pościeli, którą pierze się co najmniej raz na dwa tygodnie – przecież nikt nie chce spać pod brudną kołdrą. Kalendarz prania naprawdę ułatwia życie.

Sortuj prawidłowo.

Pranie można sortować już w koszu na brudną bieliznę. Kosz może mieć 4 komory: do rzeczy białych, ciemnych, w jasnych kolorach i do rzeczy delikatnych. Takie sortowanie oszczędza czas przed praniem.

Sprawdzaj kieszenie.

Wypranie pieniędzy, kartek z zeszytów czy chusteczek źle wpłynie na ostateczny wygląd naszego prania. Rzeczy będą oblepione kawałeczkami papieru. Pamiętaj, by przed praniem opróżnić wszystkie kieszenie.

Czytaj instrukcje prania.

Przypnij do szafki w łazience ściągę z symbolami na metkach ubrań, żebyś zawsze wiedziała, co oznaczają. Ja zawsze przestrzegam instrukcji i zalecanej temperatury prania.

Czyść wstępnie trudne plamy.

Ariel Liquid Main packshot
Płyn do prania Ariel
(254)

Płyn do prania Ariel

Odkryj teraz!

Jeżeli ubranie jest zaplamione, przed wrzuceniem go do pralki polewam trudne plamy detergentem w płynie.

Pranie:

Nigdy nie pierz połowy wsadu.

Zaczekaj, aż zbierze się cały wsad – w ten sposób oszczędzasz wodę i energię.

Nigdy nie zostawiaj upranych ubrań w pralce.

Kolory mogą puszczać, a pranie straci świeży zapach. Najlepiej wyjąć ubrania z pralki zaraz po praniu i rozwiesić do suszenia lub włożyć do suszarki.

Po praniu:

Tak często, jak to możliwe, susz ubrania na słońcu.

Pamiętaj, że trzeba też czyścić szuflady na płyn lub proszek.

I najważniejsze – znajdź odpowiedni środek piorący. Ariel pozwala usuwać trudne plamy już w jednym praniu, dzięki czemu robię je szybciej i mam więcej czasu na inne sprawy.

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Może teraz będzie łatwiej i przyjemniej prać.

  • Zgłoś

Jestem mamą dwóch urwisów, u nas pralka chodzi cały czas. Powyższe porady ułatwią mi trochę pranie.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej