Błyskawiczne sprzątanie domu

Szybkie sprzątanie domu

Porządki, które zapewniają maksymalny efekt przy minimalnym wysiłku błyskawicznie poprawią wygląd twojego domu.


W naszych domach zawsze przydałyby się generalne porządki, ale rzadko mamy czas na to, żeby zająć się sprzątaniem każdego pomieszczenia. Poniżej podajemy kilka pomysłów na to, co można zrobić, aby bardzo szybko poprawić wygląd domu.


Pięć kroków do czystego domu

Sypialnie mogą często stanowić duże wyzwanie przy sprzątaniu, ale gdy nadejdzie pora snu, będą przytulne jak zawsze, nawet jeżeli nie wyglądają tak czysto jak pokoje hotelowe. Dlatego nie zadręczaj się bałaganem, jaki w nich panuje, jeżeli czasu wystarcza ci tylko na zajęcie się pomieszczeniami, w których przebywasz w ciągu dnia!


1 - Nastaw pranie. To może wydawać się uciążliwym obowiązkiem, ale możesz je przygotować w pięć minut, a zatem jest to świetny sposób na rozpoczęcie sprzątania. Dodaj pięknie pachnący środek do zmiękczania tkanin, co sprawi, że wieszanie prania stanie się później dużo przyjemniejsze (zwłaszcza gdy zimą musisz je suszyć w domu).


2- Odkurzanie dywanu. Przejedź odkurzaczem po salonie i ściągnij poduszki z kanapy, aby strząsnąć z nich kurz i okruchy. Pozwoli to również strzepnąć pyłki z samej kanapy, co sprawi, że salon będzie wyglądał jak po dokładnym sprzątaniu, chociaż tak naprawdę zajęło ono zaledwie kilka minut. Jeżeli wyciągnięcie odkurzacza to dla ciebie zawracanie głowy, pomyśl o kupieniu ręcznej zamiatarki do podłóg i dywanów, którą można szybko wyciągnąć na pięciominutowe sprzątanie w te dni, kiedy nie masz czasu na to, by walczyć z kablami w swoim odkurzaczu.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie


3 - Zrób porządek w ręcznikach. W przeciętnym domu łazienka szybko staje się przechowalnią zużytych ręczników kąpielowych! Zajrzyj tam, żeby zebrać wszystkie ręczniki do prania. Powieszenie świeżych ręczników dla każdej osoby zajmuje bardzo mało czasu, a sprawi, że łazienka będzie od razu wyglądała schludniej.


4 - Odwieś płaszcze. Nie pozwól, żeby bałagan zasypał cię już przy drzwiach. Dzieci zwykle rozrzucają kurtki i polary po całym domu, a poza tym wszyscy mamy zwyczaj wieszania zbyt wielu okryć na wieszakach w przedpokoju. A zatem poświęć dziesięć minut na przejrzenie ubrań, które tam wiszą. Odwieś do szafy kurtki wiosenne i letnie, aby można było łatwiej powiesić tam zimową odzież – lub odwrotnie, gdy zmieni się pora roku. Dzięki temu przedpokój będzie od razu wyglądał lepiej.


5 - Pozbieraj drobiazgi. Schody są miejscem, które przyciąga nieotwarte i niezamówione przesyłki reklamowe, na podłodze w salonie zbierają się zapomniane zabawki, zaś stół kuchenny jest prawie zawsze zaśmiecony papierami wszystkich domowników. Sprzątnięcie tych rzeczy sprawi, że każde pomieszczenie będzie od razu lepiej wyglądać i stanie się bardziej przestronne. Jeśli nie masz czasu na segregowanie tego bałaganu i odłożenie wszystkiego na właściwe półki i do szafek, przygotuj kosz lub pudełko na różne drobiazgi, aby je poukładać następnego dnia!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Sprzątanie w czasie gdy dzieci są w domu jest na pewno męczące. Ale jak damy każdemu male zadanko to wszystko idzie latwiej

  • Zgłoś

Czy ktoś z was robił kiedyś ozonowanie mieszkania? niesamowicie odświeża powietrze i jest skuteczniejsze niż samo sprzątanie, nawet na mokro.

  • Zgłoś

Nie znoszę sprzątać. Ale cóż czasem trzeba...

  • Zgłoś

nie da się szybko i dokładnie posprzątać domu

  • Zgłoś

Jestem bardzo zainteresowana . Poproszę o próbki jeżeli jest to możliwe.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej