Sposoby oszczędzania energii w domu

Sposoby oszczędzania energii w domu

Jak oszczędzać energię w domu?


Oto szybkie i sprytne sposoby na stworzenie bardziej przyjaznego środowiska domostwu.

Wszyscy wiemy, że ekologia na co dzień to korzystanie z energooszczędnych świetlówek i zagotowywanie tylko takiej ilości wody w czajniku elektrycznym jaka jest w danym momencie potrzebna. Ale jakie inne zielone sposoby stosują eko-mamy? Oto kilka rad związanych z oszczędzaniem energii w domu, których udzieliły nam sprytne i zaradne mamy.

 • Plamy z jedzenia usuwaj z dziecięcych ubrań wilgotną, flanelową ściereczką. Dzięki temu nie będziesz ich musiała od razu wrzucać do prania i zdążysz uzbierać pełny załadunek pralki przed jej uruchomieniem.
 • Tryb czuwania telewizora pobiera około 10% energii, którą wykorzystuje włączony odbiornik. Jeśli w domu jest kilka urządzeń często zostawianych w trybie czuwania, to może z nich uzbierać się pokaźna kwota.
 • Zachęć dzieci, aby pełniły rolę zielonych strażników. Niech gaszą niepotrzebnie palące się światła w domu, segregują odpady, a nawet pouczają dorosłych, kiedy ci zapominają o stosowaniu ekologicznych zasad w domu.
 • Skręcenie termostatu o zaledwie jeden stopień Celsjusza sprawi, że koszty ogrzewania spadną nawet o 10%. Można pójść dalej i ograniczyć czas grzania grzejników. Jeśli poczujesz lekki chłód, zawsze możesz się po prostu cieplej ubrać. Z resztą kobiety szybciej odczuwają chłód niż mężczyźni. Jednakże, do oszczędnego ogrzewania należy podchodzić z większą ostrożnością, jeśli w domu mieszkają osoby w podeszłym wieku, które zwykle szybciej marzną.
 • Zimą możesz zaizolować okna, które są rzadziej używane (np. w pokoju gościnnym) za pomocą folii bąbelkowej. Wystarczy lekko zwilżyć szybę spryskiwaczem i przyłożyć do jej powierzchni folię, która utrzyma się na niej przez bardzo długi okres czasu.
 • Latem zrezygnuj z korzystania z suszarki bębnowej do ubrań. Choć może u wielu z nas nawyk rozwieszania ubrań na sznurze w ogrodzie już zanikł, to jest to jednak zdecydowanie najbardziej ekonomiczny sposób na suszenie prania, szczególnie w porównaniu do suszarki elektrycznej czy wieszania prania na kaloryferach.
Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Przeczytaj również:

Wiosenne porządki - czyszczenie podłóg
Spraw, by podłogi błyszczały i pozbądź się bałaganu – upieczesz dwie pieczenie przy jednym ogniu!


Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Właśnie szukam sposobów na oszczędzenie energii elektrycznej, bo ostatni rachunek zwalił mnie z nóg! Dotychczas sprawdzało sie pieczenie kilku rzeczy na raz w piekarniku (np. mięso i ziemniaki jednocześnie), suszenie ubrań na dworze i żarówki energooszczędne, ale ostatnio nie wiem co jeszcze mogę zrobić, żeby przyoszczędzić... Jak wpadnę na taki genialny pomysł to się nim podzielę;)

 • Zgłoś

ostatnio wymieniłam lodówkę około 15 letnią na nową energooszczędną i różnicę zauważyłam już na kolejnym rachunku :)

 • Zgłoś
Azalea

Azalea

Zgłoszone

segregacja śmieci to nic trudnego

 • Zgłoś

JA wyłaczam z kontaktu czajnik elektryczny.

 • Zgłoś

nadal wieszam pranie na sznurze nic tak nie suszy prania jak Słoneczko

 • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej