Sposób na udane pranie

Sposób na udane pranie. Wszystko dokładnie zaplanuj i postaw na jakość

Poznaj kilka porad doświadczonej mamy: Polegam na swojej wiedzy oraz nieograniczonej liczbie porad dostępnych w Internecie. Żadne pranie mnie nie zaskoczy. Nie ma nic prostszego niż podzielenie prania na 3 etapy: przygotowanie, pranie i dalsze czynności.


Przygotowanie:

Mam harmonogram prania. Mogę z łatwością zaplanować, kiedy konieczne będzie większe pranie rzeczy takich jak firany, pościel czy ubrania noszone w danej porze roku. Pościel z pewnością należy prać raz na dwa tygodnie, bo nikt nie lubi spać w nieświeżej pościeli. Harmonogram prania pomaga mi pamiętać o tym, kiedy należy zrobić pranie.

Sortuję rzeczy do prania. Używam kosza do prania z czterema przegrodami. Segreguję białe, ciemne, jasne oraz delikatne ubrania. To pozwala mi zaoszczędzić mnóstwo czasu podczas prania.

Sprawdzam wszystkie kieszenie. Upranie pieniędzy, papieru lub chusteczki higienicznej w kieszeni ubrania to kiepski pomysł. Białe drobinki będą dosłownie wszędzie! Dlatego przed włożeniem rzeczy do pralki upewnij się, że opróżniłaś wszystkie kieszenie.

Sprawdzam informacje na metkach. Przygotuj sobie listę symboli, wówczas zawsze będziesz wiedziała co oznaczają. Sprawdzam każdą metkę i piorę ubrania zgodnie z zaleceniami producenta.

Wstępnie wywabiam uporczywe plamy. Przed włożeniem rzeczy do pralki, na uporczywe plamy nalewam odrobinę odplamiacza w płynie.

Starannie wybieram środki do prania. Środki Ariel Professional są przeznaczone do usuwania trudnych plam. Proszek Ariel zapewni ubraniom nieskazitelną biel, a płyn Ariel Color bądź kapsułki Ariel Power są przeznaczone di prania do kolorowych ubrań.

Pranie:

Kapsułki Ariel 3in1 PODS Alpine
Ariel 3in1 PODS
(3159)

Kapsułki Ariel 3in1 PODS: pierwszy 3-komorowy detergent, który pierze, usuwa plamy i nadaje blask.

Odkryj teraz!

Stosuję zasadę jednej ręki, aby nie wkładać do pralki zbyt wielu rzeczy.

Nigdy nie włączam pralki, kiedy bęben jest wypełniony ubraniami do połowy. Zawsze czekam, aż zbierze się więcej ubrań.

Nigdy nie zostawiam mokrych, kolorowych ubrań w pralce. Ubrania mogą farbować i stracić swój świeży zapach.

Po praniu:

Ubrania suszę na świeżym powietrzu zawsze wtedy, gdy jest to możliwe.

Dbam o pralkę. Czyszczę szufladki na proszek zawsze, kiedy jest taka potrzeba.

Najważniejsze jest jednak stosowanie właściwego środka do prania. Ariel zapewnia bardziej skuteczne usuwanie plam już przy pierwszym praniu, co sprawia, że pranie staje się moją ulubioną czynnością i mogę więcej czasu poświęcić na inne rzeczy.

Wiosenne kolory

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Adkal

Adkal

Zgłoszone

Ja piorę osobno synkowi i osobno dorosłym domownikom. Wychodzą mi 2-3 prania na tydzień, białych rzeczy prawie nie mamy więc piorę je z jasnymi rzeczami.

  • Zgłoś

Witam ostatnio dostałam kapsułki Ariel 3 w 1 do prania białego. Postanowiłam wyprać swoje białe firany które już tak nie były białe jak były nowe.Moja oczekiwania jakże się spełniły mogę znów patrzeć na śnieżnobiałe firanki o 2 tony bieli się wybieliły polecam skuteczny sposób na biel.

  • Zgłoś

A ja nie mam żadnego planu po za sortowaniem:) Przy 5 osobach w domu,w tym trójce małych dzieci nie ma szans na planowe pranie. Ubrania brudne sa zawsze,w dużych ilościach i pralka chodzi na okragło. Z tym,ze dla niemowlaka jest inny płyn do prania i płukania a dla reszty Ariel:) chociaz małej tez piorę bardzo zabrudzone rzeczy w arielu bo poszczają plamy z obiadków,soczków.

  • Zgłoś
anna44

anna44

Zgłoszone

Ja nie planuję żadnego prania, poza tymi sobotnimi, kiedy ZAWSZE robię pranie ręczników i pościeli na 60 st C:) A z reszta w zupełności się zgadzam:D Szczególnie z tym zapełnianiem bębna- nie lubie marnować wody ani energii:)

  • Zgłoś

Kryspi

Zgłoszone

Sprawdzanie kieszeń to bardzo ważny punkt ! Część moich domowników nie pamięta, że trzeba wyciągnąc klucze z kieszeni lub groszówki zanim wrzucimy ubrania do kosza na pranie :)

  • Zgłoś