Rośliny doniczkowe w domu

Rośliny doniczkowe w domu

Czy mogę uprawiać rośliny doniczkowe w mieszkaniu? Tak, oczywiście. Oto klika przykładów gatunków, które można uprawiać zarówno w domu i na balkonie oraz porady dotyczące ich pielęgnacji.


Wraz z nadejściem wiosny mamy ochotę ozdobić swój dom roślinami. Na czym polega sekret wyhodowania zachwycających roślin? Z pewnością należy uwzględnić indywidualne wymagania roślin dotyczące nasłonecznienia, bowiem jedne z nich lubią nasłonecznione miejsca, inne zaś nieco chłodniejsze i bardziej zacienione. Ponadto zbyt obfite podlewanie może przyczynić się gnicia korzeni.

Rośliny w domu...
o Potos (stopłat): ma duże, jasnozielone liście z charakterystycznymi białymi plamkami i jest jedną z łatwiejszych w uprawie roślin. Wystarczy mocno nasłonecznione miejsce i niezbyt obfite podlewanie oraz nawożenie raz w miesiącu.

Kencja: roślina z rodziny palm, która uwielbia zacienione miejsca z dala od źródła energii elektrycznej i niezbyt ciasne doniczki. Przesadzenie do większej donicy powinno odbywać się co 2-3 lata, a podlewanie dość regularnie (przynajmniej raz w tygodniu). Unikaj nadmiernego podlewania, gdyż stojące w wodzie korzenie mogą gnić. Nawożenie powinno odbywać się w okresie od kwietnia do października, co 20 dni.

Pokrzywka: to roślina ozdobna, o wielobarwnych liściach, które mogą być żółte, jasno czerwone, a nawet fioletowe. Pokrzywka lubi umiarkowanie nasłonecznione miejsca, w przeciwnym razie liście mogą blaknąć. Należy ją obficie podlewać i nawozić co 20 dni.
...tymczasem na balkonie

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

o Rhynchospermum: znane również jako "żółty jaśmin", pomimo braku botanicznej zależności pomiędzy tymi dwoma gatunkami. To bardzo wytrzymała i mało wymagająca roślina, która spektakularnie kwitnie w czerwcu i lipcu. Lubi nasłonecznione miejsca i obfite podlewanie, powinnaś jednak unikać nadmiernego podlewania. Nawożenie raz w miesiącu.

Goździk ogrodowy: efektowny i łatwy w uprawie, lubi mocno nasłonecznione miejsca i regularne podlewanie. Najlepsze rezultaty można osiągnąć stosując nawozy z wysoką zawartością potasu.

Petunia: nie jest wymagająca rośliną, przepięknie i obficie kwitnie od połowy wiosny do późnej jesieni. Lubi miejsca nasłonecznione i podlewanie co 2-3 dni wiosną oraz bardziej obfite latem. Co 15-20 dni powinna być wzmocniona nawozem w płynie dla roślin doniczkowych. Pielęgnacja roślin to czysta przyjemność.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

dorka

dorka

Zgłoszone

Ja w tym roku posadziłam po raz pierwszy rośliny do gazonów. Uwielbiam ich doglądać. Mam posadzone wrzosy, Hebe, lawendę, goździki. Zobaczymy jak uda im się przetrwać zimę.

  • Zgłoś

Ja w swoim ogrodzi posadziłam słoneczniki mam nadzieję że wyrosną, oprócz tego zasadziłam w doniczce kocią trawkę mam nadzieję ze wyrośnie a koty moje beda zadowolone

  • Zgłoś
anabin

anabin

Zgłoszone

ja posadziłam na balkonie lawendę i komarzycę, aby mi komary nie wlatywały do mieszkania, zrobiłam to pierwszy raz, więc jestem ciekawa czy to jest skuteczne

  • Zgłoś

Witajcie, właśnie pierwszy raz posadziłam na balkonie kocimiętkę, ciekawe jak się sprawdzi w warunkach miastowych, czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie związane z tym ziołem?

  • Zgłoś
syl77

syl77

Zgłoszone

Na moim balkonie w pełni rozkwitła wiosna. Pojawiły się kolorowe pelargonie, a w domowym zielniku pysznią się własnoręcznie wychodowana natka pietruszki i szczypiorek, a uzupełnieniem było zakupienie cytrynowego tymianku, liścia laurowego oraz rozmarynu. Uwielbiam cieszyć się codziennym widokiem mojego zielnika, pięknym zapachem, a jak smakują świeże zioła....bezcenne:)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.