Remont w domu: kryty balkon

Remont w domu: kryty balkon

Od skąpanego w słońcu miejsca do przechowywania różnych rzeczy, po wielofunkcyjny pokój, nawet jeżeli masz skromny budżet.


Poznaj naszą drużynę:

Katarzyna Nowak – projektantka wnętrz
„ Domy są jak ludzie – nie powinno się ich traktować zbyt poważnie” uważa Kasia, która uwielbia mieszać styl klasyczny z tym bardziej frywolnym.
Renata Dąbrowska – dziennikarka
„Chcę zmienić swój balkon w inspirujące miejsce, ale nie wiem, od czego zacząć. Od mebli? Wyboru kolorów czy dodatków? A do tego mam ograniczony budżet. Kasiu, pomóż mi proszę!

Koncepcja Kasi
W przypadku balkonu Renaty moim celem było stworzenie wielofunkcyjnej przestrzeni, która znakomicie sprawdzi się jako miejsce do odpoczynku, pracy lub spotkań z przyjaciółmi, czy też kącik śniadaniowy dla dwojga. Uwielbiam naturalne światło, dlatego wybrałam naturalny kolor ścian i popielatą tapicerkę ławki. Aby przełamać neutralny charakter miejsca, wybrałam kolorystyczne akcenty w postaci rolet i dekoracyjnych poduszek.

Renata ma 28 lat i mieszka w swoim mieszkaniu od roku. W tym czasie udało jej się odnowić kuchnię, łazienkę oraz pomalować korytarz. Jednak skromny budżet i brak cierpliwości w kontaktach z ekipą remontową sprawiły, że Renata nadal nie zdołała uwić sobie przytulnego gniazdka, w którym mogłaby rozmyślać oraz oddawać się swojej pasji pisania i czytania. Poza tym dotychczas nie dysponowała odpowiednim miejscem – kryty balkon z widokiem na ulicę okazał się idealnym rozwiązaniem. Dlatego z pomocą w jego urządzeniu przyszła jej Kasia…

Przed: jak większość balkonów w mieszkaniach, również ten stał się magazynem zbędnych rzeczy.

Podczas remontu: przed malowaniem ścian należy wynieść z pomieszczenia wszystkie przedmioty i meble.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Po: balkon Renaty stał się jasnym i przestrzennym miejscem do czytania, pisania oraz relaksu.

Jak Kasia to zrobiła:
Wybór farby: do małych pomieszczeń wybieraj jasne kolory (niekoniecznie śnieżno biały kolor!) – optycznie powiększą pokój. Wybieraj farby na naturalnej bazie, które nie pozostawią w pomieszczeniu nieprzyjemnego zapachu.

Tkaniny z zabawnym motywem: podobnie jak Kasia, wybierz tkaniny z lokalnej fabryki – będą lepszej jakości i po prostu tańsze, a poza tym wesprzesz miejscowy przemysł tekstylny. Nie obawiaj się tkanin zarówno o dużych, jak i małych wzorach, po prostu baw się kolorami.

Dodatki: stwórz miejsce do przechowywania różnych rzeczy, tak jak w tym przypadku Kasia zrobiła z ławką. Ponadto użyła również dwóch stołów, które zestawione ze sobą posłużą za biuro, a postawione osobno – za barek lub ozdobione niedrogimi lustrami staną się głównymi elementami wystroju wnętrza.

Ocena Renaty

Nie posiadam się z radości! Nie wierzę, że to ten sam pokój. Jestem zachwycona tym, jak Kasia stworzyła zupełnie nową przestrzeń do spędzania czasu z bliskimi. Dzięki niej mieszkanie stało się bardziej przytulne. Trudno mi powiedzieć, która część balkonu jest moją ulubioną: nietuzinkowe półki na książki czy ławka z ogromnymi poduchami i miejscem do przechowywania różnych przedmiotów. Balkon jest jasny, wypełnia go pozytywna energia oraz świeżość... Pewnie właśnie tutaj wyjdą spod mojego pióra wspaniałe historie. Nie mogę się także doczekać drzemki w promieniach słonecznych, kiedy znuży mnie lektura dobrej książki lub relaks ze znajomymi po wspólnym posiłku. Obrazy z ptakami są niezwykłe, podziwiam je każdego poranka zaraz po przebudzeniu.

Książka jest dobra na wszystko
Poznaj stylowe aranżacje wnętrz, które odmienią Twój salon. Dowiedz się jak pięknie zaaranżować swój salon dekorując go wartościowymi książkami.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Przyznam. Ze niby to logiczne, ale nie pomyślałam o zwykłym pokoju jak o balkonie krytym. Fajny pomysł.

  • Zgłoś
DagiL

DagiL

Zgłoszone

Piękne kolory.

  • Zgłoś

Bardzo pozytywne zmiany.Wnętrze nabrało ducha. Nie duża inwestycja, a efekt wspaniały.

  • Zgłoś

Świetna metamorfoza! Bardzo mi się podoba. Sama uwielbiam zmieniać wystrój czy dawać starym rzeczom drugie życie. Często niedużym nakładem finansowym można osiągnąć świetny efekt!

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.