Przygotowujemy kartki świąteczne

Przygotowujemy kartki świąteczne!

Choć w ostatnich latach SMSy, e-maile i e-kartki skutecznie wypierają tradycyjne kartki świąteczne, warto wrócić do zwyczaju ich wysyłania.


Życzenia w takiej formie najwięcej radości sprawią bliskim, jeśli wykonasz je samodzielnie!

Własnoręcznie wykonana kartka z życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i dostarczona za pomocą tradycyjnej poczty będzie wspaniałym upominkiem, dzięki któremu Twoje życzenia zabrzmią niezwykle szczerze i sprawią radość bliskim i przyjaciołom. Jej przygotowanie z łatwością zamienisz w kreatywną i rozwijającą zabawę z dzieckiem.

Stwórz listę osób

Zanim przystąpisz do dzieła, pomyśl o osobach, którym chcielibyście je przekazać. W Święta Bożego Narodzenia nikt nie powinien czuć się pominięty, dlatego warto stworzyć wraz z dzieckiem specjalną listę adresatów. To także od zestawu osób zależeć będzie co powinno się na nich znaleźć. Jeśli Twoje dziecko większość małych dziełek chciałoby wręczyć przyjaciołom z przedszkola, postawicie pewnie na Mikołaje, bałwanki i renifery. W przypadku kartek dla rodziny, warto pójść raczej w stronę choinek czy prezentów.

Niezliczone możliwości

Przy wykonywaniu kartki świątecznej fantazja w zasadzie nie ma granic! Dotyczy to zarówno motywów, kompozycji, jaki i materiałów, z jakich ją wykonacie. Świetnie sprawdzą się kolorowe kartony, ścinki materiałów, filc, naklejki-gwiazdki, różnobarwne kokardki, bibuła, koraliki czy malutkie fragmenty łańcucha choinkowego oraz oczywiście klej. Aby pięknie ją wykończyć, przyda się brokat i żelowe długopisy w złotym, srebrnym i czerwonym kolorze.

Zacznij od rozmowy

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Przystępując do tworzenia kartki świątecznej porozmawiaj najpierw z dzieckiem jak powinna ona wyglądać. Co będzie jej głównym motywem? Jakich materiałów użyjecie? Czy będzie rozkładana czy pojedyncza? Taka rozmowa nauczy dziecko planowania i rozwinie jego wyobraźnię. Pokaż dziecku również, że tę samą rzecz można wykonać na wiele różnych sposobów. Jeśli podjęliście decyzję, że w centrum kartki znajdzie się choinka, można na przykład ją narysować, wykleić z trzech różnej wielkości trójkątów z papieru lub bibuły albo też wysypać koraliki na wyrysowany ołówkiem i posmarowany klejem wzór.

Próbna kompozycja

Zanim przystąpicie do tworzenia, stwórzcie próbną kompozycję, przykładając wycięte wzory do kartonu, przesuwając je, zmieniając ich układ i wybierzcie najlepszy z nich. Niektóre miejsca możecie zaznaczyć ołówkiem. Teraz nie pozostaje nic innego jak tylko przystąpić do pracy!

Wykończenie

Gdy nakleicie wszystkie elementy czeka Was dekorowanie - chyba najprzyjemniejsza z części! Wykorzystajcie świecące dodatki, brokat, ale pamiętajcie o umiarze! Na koniec wspólnie ułóżcie życzenia.

Radość otwierającego kopertę – gwarantowana!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Efita

Efita

Zgłoszone

Wysyłam i lubię otrzymywać :-)

  • Zgłoś

Mimo licznych kolejek na poczcie to co rok wysyłam kartki świąteczne,ponieważ żadna forma elektroniczna czy sms nie odzwierciedla radości którą można odczuć po otrzymaniu takiej karteczki świątecznej od bliskiej osoby.Zawsze byłam i jestem tego zdania,że to co na papierze jest bardziej trwalsze niż życzenia w innej formie.

  • Zgłoś

Jestem osobą z tzw "starej daty" i cały czas wysyłam kartki krewnym i znajomym .Piszę cały tekst ręcznie bo tak mnie nauczono i uważam ,że to jest objaw szacunku dla odbiorcy, Młodzi wyśmiewają to ale jestem ponad to i piszę dalej. Wesołych Świąt.

  • Zgłoś

Wielka szkoda, że SMSy i emaile wypierają ten piękny zwyczaj.

  • Zgłoś

Ja co roku wysyłam ręcznie robione :)

  • Zgłoś
Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora