Porządki w domu po świętach

Porządki w domu po świętach

Czy należysz do grona osób, które mówią: ”Nie wiem, gdzie schować choinkę i świąteczne dekoracje, jednak muszę je gdzieś przechować, bo przecież lampki choinkowe na Wielkanoc to nie jest najlepszy pomysł”.


Jeżeli nie potrafisz uporządkować ozdób choinkowych, bombek, świec, wstążek, a nawet prezentów, które powinnaś podarować komuś innemu, poznaj nasze wskazówki i porady, dzięki którym Twój dom stanie się oazą harmonii i porządku.

Przechowaj choinkę do następnego roku.
Po świętach Bożego Narodzenia wyrzuć uszkodzone ozdoby choinkowe i wyczyść te w dobrym stanie z zaschniętych igieł lub wosku. Ozdoby choinkowe najwygodniej przechowasz owinięte papierem w dużym kartonowym pudełku. W ten sam sposób przechowuj również sztuczną choinkę. Co natomiast zrobić z żywą choinką po Świętach? Jeżeli żywą choinkę przechowywałaś na balkonie lub w innym przyjaznym jej miejscu, a nie masz dobrej ręki do roślin, po Świętach oddaj ją do centrum ogrodniczego. Jeżeli jednak drzewko uschło i nie masz pomysłu, jak je zutylizować, firma świadcząca usługi porządkowe zabierze je od Ciebie. Sprawdź również stan światełek choinkowych; jeżeli nie działają, po prostu je wyrzuć. Zmotywuj się do działania i wyzbądź sentymentów.

Przydatna inwentaryzacja podarków
Poznaj nasz sposób na uporządkowane przechowywanie prezentów: Przede wszystkim zapisuj co i od kogo otrzymałaś, i co oraz komu podarowałaś. Dzięki temu unikniesz niechcianych prezentów na Święta. W trakcie roku z pewnością będziesz miała kilka okazji takich jak urodziny czy rocznice, aby podarować komuś prezent, który Tobie nie sprawił przyjemności. Lista prezentów pozwoli Ci również uniknąć niezręcznych sytuacji! Warto także zachować papier i wstążki, w które zapakowane były prezenty. Możesz je wykorzystać w nagłej, nieprzewidzianej sytuacji, a przy okazji odrobinę zaoszczędzić.

Nie ma nic piękniejszego niż uporządkowany dom
Po Świętach nadszedł czas na duże, być może nawet dwu- lub trzytygodniowe porządki, w trakcie których postaraj się usunąć z pomieszczeń całe igliwie. Odkurz dokładnie wszystkie kąty, zakamarki w podłodze i miejsce pod poduszkami na sofie. Ponieważ igły mogły wydzielać żywicę, podłogi umyj za pomocą preparatu nabłyszczającego. Natomiast w kuchni użyj płynu z subtelną nutą zapachową, którym umyjesz glazurę, kratkę wentylacyjną, okap i drzwi, co przywoła przyjemną woń wiosennej bryzy. Na koniec zajmij się obrusami. Czy udało Ci się sprawić, że wyglądają jak nowe? Jeśli nie pozbyłaś się wszystkich plam, użyj odplamiacza i wypierz je ponownie.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie


Przeczytaj również:

Jak zorganizować święta Bożego Narodzenia?
Jak poradzić sobie z przygotowaniami do Świąt, aby spędzić je spokojnie, mając czas na radowanie...

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Moja choinka przechowywana jest w worku na strychu a ozdoby w jednym kartonie ,ktory jest podpisany

  • Zgłoś

Ja mam specjalne miejsce w szafie na ozdoby świąteczne. osttanio robiłam remont i pozbyłam sie mnóstwa rzeczy z mieszkania. Teraz już wiem,że najwazniejsze aby nie zagracac mieszkania i kupować takie dekoracje, które na pewno nam się spodobają, a jesli coś lezy długo i tego nie uzywamy - nalezy się pozbyc:)

  • Zgłoś

Przeważnie lądują na strychu..

  • Zgłoś

Moja mama mogłaby się wyzbyć sentymentów do rzeczy, w których już nie chodzi albo ich wcale nie używa :) dlatego przed świętami uporządkowałyśmy jej szafę i cały dom, wyrzuciłyśmy mnóstwo rzeczy i w ten sposób ma więcej miejsca na nowe rzeczy :) Co do ozdób choinkowych to wszystko przechowujemy w kartonowym pudle na strychu a choinkę mamy sztuczną, bo nie chcemy wycinać z lasu. Taka też ma swój urok :)

  • Zgłoś
Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora