Pomysły na wiosenne porządki w domu

Pomysły na wiosenne porządki w domu

Poznaj kilka wskazówek i pomysłów na czysty i zadbany dom. Dzięki naszym poradom stworzysz uporządkowane i przytulne wnętrze.


Odrobina dyscypliny… i voilà!
Jeśli chcesz mieć czysty i schludny dom, nie pozwól aby gromadził się w nim brud. Regularnie sprzątaj bałagan (np.: stosy ubrań z sypialni czy sterty czasopism z salonu), aby to osiągnąć wystarczy naprawdę niewiele wysiłku. Kluczem do sukcesu jest systematyczne, codzienne sprzątanie, które uchroni Cię przed dwu lub trzydniowym sprzątaniem całego domu.

Porządek i przechowywanie to bułka z masłem
Warto wypracować plan obowiązków, które należy codziennie wykonać. Jeśli każdy robi swoje dom będzie czysty i uporządkowany. Wszystko sprowadza się do utrwalenia odpowiednich nawyków. Przecież każdy lubi ład i porządek w swoim domu.

Sypialnia
Nie ma nic gorszego niż nieposprzątany pokój. Sypialnia powinna być oazą spokoju i komfortu, nie jest to jednak możliwe, kiedy rano nie pościelisz łóżka, a w kątach leżą porozrzucane ubrania.
Nasza rada: zachęć dzieci, do ścielenia swoich łóżek. Nauczenie dzieci odpowiedzialności już w bardzo młodym wieku będzie dla nich wspaniałym treningiem.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Kuchnia
Nigdy nie zostawiaj brudnych sztućców i naczyń w zlewie. Jest to nieprzyjemne doznanie wizualne i zapachowe. Masz dwie opcje: możesz ręcznie pozmywać naczynia lub włożyć je do zmywarki zaraz po skończonym posiłku. Czyste i suche naczynia schowaj do szafki (z niewielką pomocą Twoich bliskich zadanie będzie wykonane w dwie minuty). Koniecznie zadbaj również o kuchenną podłogę: zamiataj ją raz dziennie i myj mopem co dwa dni.

Salon
W tym pokoju spędzamy najwięcej czasu, dlatego tak łatwo może zagościć tu bałagan. Zanim zgasisz światło i pójdziesz spać, odłóż na miejsce pilota oraz ładowarkę do telefonu komórkowego (najlepiej do specjalnie przygotowanego pudełka), wstrząśnij poduszki na sofie, złóż koce i uporządkuj stolik kawowy (nie zostawiaj porozrzucanych czasopism i otwartych pudełek od płyt DVD!)
Nasza rada: nigdy nie noś w domu obuwia, w którym chodzisz po dworze (to powinno dotyczyć wszystkich osób przebywających w domu), w ten sposób unikniesz zarysowania drewnianej podłogi (mniej pracy przy woskowaniu) czy zabrudzonego dywanu (mniej pracy przy odkurzaniu).

Łazienka
Utrzymanie tego pomieszczenia w czystości jest bardzo proste. Wystarczy wykształcić w sobie dobre nawyki takie jak: prawidłowe wieszanie mokrych ręczników, opłukiwanie wanny wodą po kąpieli, zakręcanie tubki z pastą czy nie zostawianie szczotki z włosami na umywalce. Pamiętaj również o cotygodniowym, gruntownym sprzątaniu łazienki. Regularne sprzątanie jest łatwe i sprawi, że Twój dom będzie czysty, a Ty będziesz miała więcej czasu dla siebie. Z kolei ścieranie kurzu ułatwi Ci specjalna szczotka do kurzu, która zbiera 2x więcej kurzu (nie rozrzuca go) w porównaniu z tradycyjną ściereczką i zapewnia całkowitą czystość nawet w trudno dostępnych miejscach.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Oo, podpisuję się pod komentarzem Agarr. O porządku decyduje praca całej rodziny. I pamiętajmy, by uszanować czyjąś pracę.

  • Zgłoś
Agarr

Agarr

Zgłoszone

Na porządek w domu musi pracować cała rodzina. Podstawa to nie doprowadzać do rozprzestrzeniania się bałaganu.

  • Zgłoś
Rudii

Rudii

Zgłoszone

Zgadzam się: dobre nawyki to podstawa. A macie pomysł jak zadbać o kabinę prysznicową? Twarda woda pozostawia zacieki po każdej kąpieli...

  • Zgłoś

Uwiebiam porządek i do tych zasad staram się stosować codziennie. Cała prawda, że na bieżąco trzeba utzrymywac porządek i tym samym uczyć nasze dzieci:)

  • Zgłoś
mama04

mama04

Zgłoszone

Wszystko fajnie....ale i tak najważniejsza jest systematyczność.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej