Pomysł na wystrój mieszkania

Pomysł na wystrój mieszkania: starocie i pamiątki

Dowiedz się jak połączyć pamiątki rodzinne i inne starocie z nowoczesnym wystrojem mieszkania.


Stare łóżeczko dziecięce

Metalowe łóżeczka dziecięce w stylu vintage często posiadają atrakcyjne motywy ozdobne. Przekształć łóżeczko w miejsce do siedzenia, poprzez usunięcie jednego z boków łóżeczka oraz dodanie solidnej podstawy. Efekt starej warstwy farby jest częścią uroku tego niezwykłego mebla.

Oprawione zdjęcia rodzinne

Czy masz wśród pamiątek w domu stare, pięknie oprawione fotografie dalekich krewnych? Zamiast wieszać je na ścianach, może warto użyć ich jako tac? Pamiętaj jednak, by zabezpieczyć fotografie za pomocą szkła lub kawałka pleksi.

Połącz stare z nowym

Bibeloty w stylu vintage można połączyć z odziedziczonymi starociami i ozdobić nimi kuchnię. Powiew nowoczesności w wystroju mieszkania uzyskasz poprzez wstawienie krzeseł z przezroczystej pleksi.

Podaj wspomnienia na talerzu

Owiń talerze lub patery elastyczną nicią, a następnie wpleć między nie stare pamiątkowe fotografie rodzinne. Powieś talerze na ścianach na haczykach, tak byś mogła zmieniać ich położenie, za każdym razem, gdy będziesz miała ochotę na zmiany w wystroju mieszkania. To świetny pomysł na wykorzystanie starych talerzy, staroci, które mają wartość sentymentalną, ale nie mogą już więcej posłużyć w kuchni.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Od szycia po codzienną toaletę

Przywróć atrakcyjny wygląd starej maszynie do szycia malując ją na biało i wymieniając blat na nowy. Gdy dodasz do niej duże lustro otrzymasz elegancką toaletkę.

Bibeloty na widoku

Umieść starego manekina krawieckiego w widocznym miejscu, a następnie ubierz go w ładną bluzkę pasującą kolorystycznie do wystroju sypialni. Przygotowany w ten sposób manekin może służyć do wieszania naszyjników i innych bibelotów, tak aby zawsze znajdowały się na widoku.

Kwitnące trofea

W małych, przezroczystych plastikowych woreczkach umieść kawałki pianki zakupionej w kwiaciarni oraz wlej do nich odrobinę wody. Umieść kawałki pianki w starych pucharach i trofeach, które masz w domu, a następnie włóż do nich kwiaty. Ustawione obok siebie puchary na stole lub na parapecie dodadzą wnętrzu nieco koloru i wypełnią je kwiatowym zapachem.

Pojedyncze dla dwojga

Jeśli wśród swoich staroci posiadasz stary, metalowy zagłówek łóżka w stylu vintage przeznaczony do jednoosobowego łóżka, nie znaczy to, że nie możesz go wykorzystać do łóżka dwuosobowego. Aby tego dokonać zamontuj oparcie tak, by razem z łóżkiem tworzyło wizualnie symetryczny układ w kształcie trójkąta. Jego podstawę stanowić będzie materac łóżka, wyżej znajdzie się oparcie natomiast szczyt trójkąta może wyznaczyć np. powieszony nad łóżkiem zegar.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Najbardziej spodobal mi sie pomysl ze zdjeciami. Musze o tym pomyslec.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej