Jak usunąć trudne plamy z krwi, wosku, rdzy i tuszu

Plamy z krwi - jak usunąć plamy z krwi i inne trudne zabrudzenia?

Nie martw się, trudne plamy już nie stanowią problemu, dzięki Arielowi, który z łatwością się ich pozbędzie.


Tusz (także z piór kulkowych)

Zostaw swoje pranie na noc w zimnej wodzie z odrobiną płynnego odplamiacza Ariel Professional. Na starsze plamy możesz nanieść odrobinę zmywacza do paznokci (pamiętaj, by nie robić tego, jeśli ubranie uszyte jest z tkaniny syntetycznej). Następnie włóż wszystko do pralki, dodaj Ariel Professional i pierz w temperaturze podanej na metce.

Kleje, w tym klej i lakier do paznokci

Wystarczy nanieść odrobinę zmywacza do paznokci na zabrudzony kawałek materiału (z wyjątkiem tkanin syntetycznych, takich jak nylon czy poliester), a następnie wyprać w wodzie z odpowiednim detergentem Ariel.

Grzyb / rdza

Zwykłe tkaniny możesz posypać solą i wycisnąć na zabrudzenie sok z cytryny. Następnie przed wypraniem pozostaw je na noc. Do trudniejszych plam użyj odrdzewiacza, a następnie wypierz detergentem Ariel zgodnie z etykietą pielęgnacji tkanin. Grzyb i rdza są trudne do usunięcia z delikatnych tkanin (np. wełny i jedwabiu) i najlepiej zastosować czyszczenie na sucho.

Wymiociny

Aby pozbyć się wymiocin, usuń ich jak najwięcej pod zimną wodą. Następnie zamocz brudne ubranie w wodzie zawierającej płynny detergent Ariel lub nanieś płynny odplamiacz Ariel Professional. Na koniec upierz wszystko w pralce w temperaturze podanej na metce.

Wosk ze świec

Ariel Liquid Main packshot
Płyn do prania Ariel
(254)

Płyn do prania Ariel

Odkryj teraz!

To wyjątkowo trudne plamy, jednak można je łatwo usunąć z pomocą Ariela. Na początek usuń wosk z powierzchni tkaniny ręcznikiem kuchennym. Następnie użyj rozgrzanego żelazka na odwrocie tkaniny. Na koniec wypierz wszystko w temperaturze podanej na metce z dodatkiem detergentu Ariel.

Wazelina

Wazelina pozostawia na ubraniu paskudne plamy. Na szczęście ich usunięcie nie jest takie trudne!
Na początek zastosuj na plamę płynny odplamiacz Ariel Professional, a następnie wypierz ubranie w temperaturze podanej na metce.

Pasta do butów

Niezależnie od koloru, najpierw nanieś na plamę płynny odplamiacz Ariel Professional i powieś ubranie na godzinę. Następnie wypierz je w wodzie z dodatkiem proszku Ariel, zgodnie z instrukcjami podanymi na metce. Nie zapomnij dodać odplamiacza!

Guma do żucia

Gumę do żucia najlepiej usuwać, kiedy jest już twarda. Umieść ubranie, do którego się przylepiła w worku, a następnie włóż do zamrażarki. Wyciągnij po godzinie -  dzięki temu powinna dać się łatwo zerwać. Następnie na miejsce, w którym była, nanieś odplamiacz Ariel i jak zwykle wypierz  w wodzie z detergentem w temperaturze podanej na metce.

Krew

Powinnaś jak najszybciej przepłukać plamę krwi zimną wodą, a następnie wyprać całe brudne ubranie przy pomocy detergentu Ariel. Możesz również najpierw nanieść na ubranie płynny odplamiacz Ariel Professional, a następnie przez dwie godziny moczyć je w wodzie zawierającej detergent. Na koniec upierz je w temperaturze podanej na metce.

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Kilka ciekawych pomysłów na odplamianie których nie znałam,pewnie przydadzą się na przyszłość.

  • Zgłoś

Poszukuję sposobu na wypranie plam z długopisu na rękawie mojego ulubionego sweterka. Próbowałam wielu sposobów. Pozostaje mi jeszcze spróbować ze zmywaczem do paznokci i Arielem. Mam nadzieję, że testowanie powiedzie się z pozytywnym efektem. :)

  • Zgłoś

Ja rdzy pozbyłam się prasując kawałek cytryny z gazikiem. Później wyprałam no i było cacy.

  • Zgłoś
TRENDY

TRENDY

Zgłoszone

Kapsułki piorące Vizir nie są lepsze od proszków Ari** lub Pers**. Mają bardzo dużą skuteczność w usuwaniu plam w tym krwi (kobiet -okres) !! Przy wysokiej cenie kapsułek jest to niewspółmierne z jakością. Podczas sobotniego prania zrobiłam trzy prania (segregacja kolorami) i nie byłam zadowolona z jak szybko z pudełka "znikają" kapsułki. Proszku za tą samą cenę jest znacznie więcej. Jedno z czego się cieszyłam, że nie muszę sypać proszku kubeczkiem ale wkładam do bębna kapsułkę i po sprawie.

  • Zgłoś

wypróbowałam na rdzawe plamy i wosk, rzeczywiście podziałało :)))

  • Zgłoś
Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir są rewelacyjne, ich testowanie to fantastyczna przygoda , możliwość nawiązania nowych rozmów i dzielenie się spostrzeżeniami wśród przyjaciół i znajomych, efekty prania zaskakujące. Polecam wszystkim którzy jeszcze nie porównali prania w zwykłym proszku a prania z kapsułką, na bank proszek pójdzie w odstawkę.

"

przez Ambasadora
wiolka1225244616

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir GO Pods zrewolucjonizowały moje dotychczasowe wyobrażenia o praniu. Do tej pory preferowałam formułę tradycyjnego proszku do prania, który dozowałam przed praniem, a jego przechowywanie pod zlewem w kuchni nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Teraz kompaktowa kapsułka nie zajmuje dużo miejsca i łatwo dostosować do prania w ilości 5 kg.

"

przez Ambasadora
Marusha100867

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.