Ozdoby choinkowe inspirowane kulturą ludową, które możesz wykonać samodzielnie

Ozdoby choinkowe inspirowane kulturą ludową, które możesz wykonać samodzielnie

Niezależnie od pogody, wnieś magiczną zimową aurę do wnętrza swojego domu dzięki monochromatycznym odcieniom bieli i błękitu, które zostały zaczerpnięte z wzornictwa skandynawskiego.


Choinka
Zamiast choinki użyj gałęzi. Za pomocą żyłki przymocuj je nad stołem do sufitu. Odetnij zbędne gałązki. Pomaluj gałęzie białym sprayem, ale tak, by drewno nadal prześwitywało. Możesz również całe gałęzie lub ich fragmenty owinąć koronką. Gałęzie udekoruj kilkoma ozdobami zrobionymi na szydełku lub materiałowymi bombkami. Pamiętaj, że kluczem do stworzenia ładnej dekoracji jest skandynawska prostota.

Serduszko z filcu
W czasie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia serduszka staną się symbolem rodzinnej atmosfery w Twoim domu.

Do ich zrobienia potrzebne będą:

 • Wzór serca
 • Biały filc
 • Czerwona mulina
 • Flizelina

Jak je zrobić

 1. Przyłóż wzór do filcu, odrysuj i wytnij dwa serca.
 2. Wyhaftuj na serduszku płatki śniegu. Zszyj dwa kawałki starannym ściegiem. Zostaw niewielki niezaszyty otwór, przez który włożysz flizelinę. Wypełnij serduszko niewielką ilością flizeliny, a następnie zaszyj otwór.
 3. Przyszyj tasiemkę do górnej części serduszka, dzięki czemu będziesz mogła je powiesić.

Gwiazda w kratkę
Odrobina czerwonego koloru pozwoli Ci zachować świąteczną kolorystykę.

Do jej zrobienia potrzebne będą:

 • Wzór gwiazdki
 • Tkanina w kratkę
 • Biała oraz czerwona mulina
 • Flizelina
 • 2 białe guziki
Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Jak ją zrobić

 1. Korzystając z wzoru, odrysuj i wytnij dwie gwiazdki z tkaniny w kratkę.
 2. Zszyj dwa kawałki starannym ściegiem. Zostaw niewielki niezaszyty otwór, przez który włożysz flizelinę.
 3. Wypełnij gwiazdkę niewielką ilością flizeliny, a następnie zaszyj otwór. Po środku każdej ze stron gwiazdki czerwoną muliną przyszyj guzik.
 4. Do jednego z ramion gwiazdy przyszyj sznurek, dzięki któremu będziesz mogła ją powiesić.

Anioł w kratkę
Chyba nie ma nic bardziej uroczego niż aniołek z koronkowymi skrzydełkami, wykonany z kraciastej tkaniny.

Do jego zrobienia potrzebne będą:

 • Wzór anioła
 • Tkanina w niebieską kratkę
 • Kawałek sztywnej koronki
 • Biała mulina
 • Flizelina

Jak go zrobić

 1. Korzystając z wzoru, odrysuj i wytnij dwa aniołki z tkaniny w kratkę. Natomiast z koronki wytnij serduszko, z którego zrobisz skrzydełka.
 2. Zszyj dwa kawałki starannym ściegiem. Zostaw niewielki niezaszyty otwór, przez który włożysz flizelinę.
 3. Wypełnij aniołka niewielką ilością flizeliny, a następnie zaszyj otwór. Do jego pleców mocno przyszyj skrzydła
 4. Do głowy aniołka przyszyj sznurek, dzięki któremu będziesz mogła go powiesić.

Bezowe drzewko
Piękne i można je zjeść. To idealna dekoracja do ustawienia na małym stoliku i podania podczas przyjęć w małym gronie. Piankę florystyczną w kształcie stożka owiń ładnym papierem do pakowania, a następnie ustaw ją na podstawie do ciasta. Wykałaczkami przymocuj małe bezy lub inne łakocie do pianki florystycznej. Tak przygotowane drzewko udekoruj zimnymi ogniami, które podpalisz przed postawieniem słodkiej dekoracji na stole.

Kalendarz adwentowy
Kalendarz adwentowy to znakomity sposób na podtrzymanie świątecznego nastroju, który uwielbiają dzieci w każdym wieku. Dobrym pomysłem jest wykonanie kieszonek z białego papieru i włożenie do nich drobnych smakołyków. Na każdej kieszonce za pomocą niebieskiej farby namaluj wzór jelenia. Wałkiem równomiernie rozprowadź farbę na tkaninie. Możesz narysować jelenia w różnych miejscach na kieszonce lub w różnych jaśniejszych oraz ciemniejszych odcieniach. To sprawi, że Twój kalendarz będzie zabawny i nietuzinkowy. Aby kalendarz zyskał niepowtarzalny wygląd, możesz również zrobić dodatkowe ozdoby z szybkoschnącej masy. Uformuj z masy wałek i odciśnij na nim wzór koronki. Możesz także foremkami do ciasta wyciąć ozdoby o dowolnym kształcie. W każdej ozdobie, zanim wyschnie, zrób małą dziurkę. Po wyschnięciu możesz je przymocować za pomocą dekoracyjnego sznurka, taśmy lub wstążki. Zanim nadejdą Święta Bożego Narodzenia, będziesz dysponowała pokaźną kolekcją ozdób choinkowych.

Ozdoby choinkowe inspirowane kulturą ludową
Niezależnie od pogody, wnieś magiczną zimową aurę do wnętrza swojego domu dzięki monochromatycznym odcieniom bieli i błękitu...

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

wow, już wiem co będę jutro robić z córką. świetny pomysł

 • Zgłoś

Ja równierz wziełam inspiracje wraz z córką (lat 8 ) zrobiłyśmy wience adwentowe z papierowej wikliny coś pięknego. trochę wolnego czasu i makulatury pierw trzeba zrobić tzn tutki z gazety a póżniej zaczyna sie praca bardzo przyjemna a tutaj tez mozna cos podpatrzyc . dziekuję za pomoc i pomysł na kiermasz !!!! :))

 • Zgłoś

super też spróbuje zrobic

 • Zgłoś

super też spróbuje zrobic

 • Zgłoś

mm085

Zgłoszone

Ozdoby są piękne i pomysł z gałęzią rewelacyjny. Piękna prezentacja. Inspiruje do wielu ciekawych pomysłów i stworzenia innych wzorów.

 • Zgłoś
Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora