Ochrona pralki

Ochrona pralki

W Ariel wierzymy, że im lepiej chronisz pralkę, tym dłużej będzie Ci służyć.Dzielimy się więc najlepszymi wskazówkami dotyczącymi ochrony pralki, które pomogą Ci uzyskać jak najwięcej.

  • Jak dbać o pralkę
  • Jak radzić sobie z nieprzyjemnymi zapachami
  • Jak oszczędzać energię

Jak dbać o pralkę
Oczyść szuflady
Wypłucz ślady detergentu i środka zmiękczającego w szufladzie. Mogą one powodować zatory, które mogą uszkodzić pralkę i uniemożliwić odpowiednie dopranie ubrań. Niektóre pralki pozwalają na całkowite wysunięcie szuflady, co ułatwia czyszczenie.

Utrzymuj ją w naturalnej czystości
Nigdy nie używaj środków chemicznych ani nie szoruj pralki - możesz uszkodzić lakier lub plastikowe powierzchnie. Zamiast tego czyść ją ciepłą wodą z mydłem.

Zmniejsz wsady
Jeśli umieścisz zbyt wiele rzeczy w pralce, możesz spowodować utratę równowagi bębna, co może prowadzić do kosztownych napraw. Upewnij się więc, że zostawiłaś na górze miejsce o szerokości dłoni. Pralka potrzebuje tego miejsca, aby zapewnić obracanie potrzebne do uzyskania najlepszej czystości. Przepełnienie może również powodować osadzanie się resztek proszku na odzieży.

Wypoziomuj pralkę
Upewnij się, że pralka jest wypoziomowana - jeśli nie, to nie będzie działać sprawnie i zwiększy się ryzyko jej uszkodzenia. Jeśli pralka skacze podczas prania, prawdopodobnie nie jest dobrze wypoziomowana. Najprostszym sposobem na sprawdzenie jest użycie poziomicy i następnie wyregulowanie nóżek, aż do uzyskania poziomu.
Radzenie sobie z nieprzyjemnymi zapachami

Kapsułki Ariel 3in1 PODS Alpine
Ariel 3in1 PODS
(3159)

Kapsułki Ariel 3in1 PODS: pierwszy 3-komorowy detergent, który pierze, usuwa plamy i nadaje blask.

Odkryj teraz!

Utrzymuj ładny zapach w pralce.
Raz w miesiącu wstaw puste pranie na 60°C lub więcej. Urządzenie będzie miało ponownie ładny i świeży zapach.

Wyjmij pranie z pralki lub suszarki natychmiast
Wyjmij je, gdy tylko zakończy się cykl prania, ponieważ szybko pojawi się zapach stęchlizny. Wiele pralek ma zegar lub przełącznik opóźnienia, dzięki czemu mogą się automatycznie uruchomić i kończyć pracę, gdy jesteś z powrotem w domu.

Wybierz świeżość, która trwa. I trwa. I trwa
Do uzyskania miłych zapachów i całodziennej świeżości wykorzystaj efekt produktu Ariel Lenor Touch. Utrzymuje on zapachy w praniu, jak również usuwa trudne plamy i pozostawia wspaniały, subtelny zapach.

Oszczędzanie energii
W Ariel wierzymy, że dokonując niewielkich zmian tu i tam, możemy wspólnie pozytywnie wpłynąć na środowisko.

Zmniejsz pogram i oszczędzaj energię
80% energii zużywanej podczas prania to ogrzewanie wody (do prania bawełny w temperaturze 60°C). To tylko jeden z powodów, dla którego daliśmy produktom Ariel wybitne możliwości prania w niskich temperaturach. Ariel pierze w 30°C, co zmniejsza zużycie energii w nawet o 40% (w porównaniu do prania w 40°C).

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Ja mam pralke ładowaną od góry, odswierzam ja poprzez danie szklanki octu do wody i kapsułki odkamieniającej. Zeby zapach był przyjemny dodaje kilka kropli olejku eterycznego...Po praniu pralki zapach olejku roznosi sie po całym domu :)

  • Zgłoś
jaulia

jaulia

Zgłoszone

Do pustego prania dodaję kwasek cytrynowy lub ocet - świetnie czyści pralkę z osadu i kamienia bez dodatku chemii!

  • Zgłoś

Warto odświeżyć pamięć jak dbać o pralkę.

  • Zgłoś

Chętnie wykorzystam powyższe porady :)

  • Zgłoś
Landri

Landri

Zgłoszone

ciekawe z tym "pustym praniem', spróbuję. Zwykle używam do tego specjalnego środka do czyszczenia pralek - zobaczymy jakie będą efekty po eksperymencie.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej