Mój sposób na pranie? Wszystko planuję i stawiam na jakość

Mój sposób na pranie? Wszystko planuję i stawiam na jakość

Dzięki mojej mamie i moim własnym doświadczeniom opartym na wskazówkach zamieszczonych w Internecie, które gromadziłam przez lata, uważam że naprawdę znam się na praniu.


Zdradzić Ci moje tajemnice? W moim przypadku proces prania najlepiej sprawdza się, gdy podzielę go na trzy etapy: przygotowanie, właściwe pranie i następujące po nim czynności.

Przygotowania:
Prowadzę kalendarz prania. W kalendarzu zapisuję kiedy powinnam zrobić większe pranie, a kiedy odświeżyć domowe tkaniny, np. zasłony, pościel, płaszcze przed rozpoczęciem sezonu itp. Przykładowo pościel piorę przynajmniej raz na dwa tygodnie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w łóżku spędzamy więcej czasu niż w naszych ubraniach.

Chodzę od pokoju do pokoju i zbieram pranie lub robię notatki.

Sortuję ubrania. Mój kosz na bieliznę posiada osobne komory. Pozwala mi to zaoszczędzić sporo czasu, gdyż pranie jest od razu dzielone na grupy (pomaga to również mojej rodzinie zrozumieć, co właściwie oznacza sortowanie prania).
Ubrania dzielę na: tkaniny białe, tkaniny o jasnych kolorach, tkaniny kolorowe (ciemne) oraz delikatne (wełna, jedwab, itp.). Jeśli uzbiera się niewielka ilość tkanin z jednej grupy, nie piorę ich z innymi, ale czekam, aż nazbiera się ilość, która zapełni bęben pralki.

Odwracam ubrania na lewą stronę. To chroni je podczas prania.

Opróżniam kieszenie, gdyż wyprane pieniądze/dowód osobisty czy inne dokumenty mogą być jedynie źródłem niepotrzebnych kłopotów.

Zawsze sprawdzam metkę i wybieram odpowiedni program.
Do prania pościeli używam wody o najwyższej dopuszczalnej na metce temperaturze. Mieszanki poliestru najlepiej pierze się w ciepłej wodzie, podczas gdy bawełna toleruje wodę gorącą. Jeśli zauważam plamy na tkaninie, sprawdzam ich pochodzenie – tłuste plamy lepiej spierają się w zimnej wodzie, natomiast usunięcie plam z soków jest możliwe w gorącej wodzie.

Przy uporczywych plamach, przed praniem stosuję odplamiacz, dodaję ten sam odplamiacz również do pralki.

Wybieram detergent: stosuję gamę odplamiaczy Ariel Professional przeznaczonych do usuwania uporczywych plam, proszek Ariel, który pozwala uzyskać nieskazitelną biel, płyn Ariel Color lub kapsułki Ariel Power przeznaczone do prania kolorowych tkanin.

Ariel Proszek do prania
Proszek do prania Ariel
(206)

Proszek do prania Ariel zapewnia świetne efekty piorące i doskonałe usuwanie plam w 30°C.

Odkryj teraz!

Pranie:
Aby nie przeładować bębna wkładam do niego tylko tyle rzeczy, ile jestem w stanie unieść jedną ręka.

Nigdy nie włączam prania, gdy bęben jest zapełniony tylko w połowie. Czekam aż zapełni się cały.

Nigdy nie pozostawiam wypranych ubrań w pralce, gdyż uprane rzeczy mogą puścić kolor, a ponadto pranie może stracić świeży zapach.

Po wypraniu:
Tak często jak mogę suszę ubrania na słońcu.

Staram się rozprostowywać ubrania podczas wieszania, aby po wysuszeniu mieć jak najmniej prasowania.

Dbam o pralkę i w razie potrzeby czyszczę szufladki mydłem.

Jeśli nie wiem jak poskładać dane ubranie by zaoszczędzić miejsce w szafie lub uniknąć pogniecenia śledzę wskazówki i zdjęcia w Internecie.

Moja ostatnia ogólna rada: znajdź detergent, który najlepiej dopasuje się do Twoich codziennych potrzeb – wybierz jego formę (proszek, płyn, kapsułki), weź pod uwagę swoje potrzeby (komfort, czystość, świeżość, zapach, stopień zanieczyszczenia odzieży) i zawsze wybieraj jakość. Osobiście zawsze wybieram markę Ariel, gdyż dzięki niezwykłym właściwościom produktów tej marki stałam się ekspertem w dziedzinie prania.
A teraz nadszedł czas na Ciebie.

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

TRENDY

TRENDY

Zgłoszone

Kapsułki piorące Vizir nie są lepsze od proszków Ari** lub Pers**. Mają bardzo dużą skuteczność w usuwaniu plam w tym krwi (kobiet -okres) !! Przy wysokiej cenie kapsułek jest to niewspółmierne z jakością. Podczas sobotniego prania zrobiłam trzy prania (segregacja kolorami) i nie byłam zadowolona z jak szybko z pudełka "znikają" kapsułki. Proszku za tą samą cenę jest znacznie więcej. Jedno z czego się cieszyłam, że nie muszę sypać proszku kubeczkiem ale wkładam do bębna kapsułkę i po sprawie.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej