Minimalistyczna kuchnia

Minimalistyczna kuchnia

Dla wielu z nas kuchnia to najważniejsze pomieszczenie w domu.


To w tych czterech ścianach zazwyczaj prowadzimy najważniejsze rozmowy, spożywamy wspólne posiłki, dajemy upust naszym kulinarnym fantazjom. Nie da się ukryć, że spędzamy w niej wiele czasu, choć czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy. Ale czy kuchnia może być także miejscem wypoczynku i wyciszenia? Miłośnicy minimalistycznych, stylowych wnętrz zgodnie twierdzą, że tak!

Architektura minimalistyczna, która podbija serca coraz większej rzeszy ludzi, nie jest nowym trendem. Pojawiła się już w latach 60. minionego wieku jako odnoga postmodernizmu. Od tego czasu stopniowo stawała się coraz bardziej popularna, by w XXI wieku zdobyć pozycję jednego z wiodących kierunków aranżacji wnętrz. Charakteryzuje ją uproszczenie brył, stosowanie podstawowych form i kształtów, ograniczenie kolorów, faktur i ozdobników oraz skupienie na gładkości powierzchni, które w połączeniu mają tworzyć harmonijną całość. Całość, która sprzyjać będzie kontemplacji, wyciszeniu i przywoływać skojarzenia z ciszą, bezruchem, spokojem.

Urządzając kuchnię w stylu minimalistycznym rezygnujemy z nadmiaru dekoracji, bibelotów, mebli, szafek, półek, koncentrując się na funkcjonalności i komforcie użytkowania. Naczelną zasadą podczas projektowania pomieszczenia jest to, że żaden element nie może się za bardzo wyróżniać spośród pozostałych. Dzięki temu uzyskujemy wrażenie dużej przestrzeni nawet mimo niewielkiego metrażu.

Do dominujących barw w minimalistycznych kuchniach należą zwykle biel, czerń, szarość i naturalne drewno. Często zastosowane kolory są monochromatyczne, a wszystkie meble wykonane z jednakowego materiału i w jednolitym kolorze, pozbawione zbędnych ornamentów. Wystrój wnętrza dopełniają subtelne światła. Tak zaaranżowana przestrzeń uspokaja zmysły, nie rozprasza umysłu, pozwala się skoncentrować i uspokoić. A wszystko to dzięki zastosowaniu zasady "Mniej znaczy więcej". Jeśli planujesz remont lub modernizację swojej kuchni, warto rozważyć rezygnację z koronkowych firan, pstrokatych zasłon czy ozdobnych obrusów i makatek, wprowadzając do swojego domu minimalistyczny wystrój, a wraz z nim harmonię i relaks.


Powiązane artykuły:

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Oświetlenie wnętrza domu
Pomysły na dekoracje wnętrz
Pączki z różą - przepisy na tłusty czwartekPotwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.