Kuchnia przyszłości

Kuchnia przyszłości

Czy wiedziałaś o istnieniu kuchni w kapsule lub mówiącej lodówce, która podpowie Ci, w jaki sposób masz gotować?


Świat idzie do przodu, a najnowsze technologie pojawiają się dosłownie wszędzie. Oczywiście dotyczy to także mieszkań, od drzwi wejściowych poczynając, na kuchni kończąc. Przyjrzyjmy się kilku ciekawym rozwiązaniom, które wprowadzają do tej ostatniej kategorii nowe technologie.

Kuchnia naszych marzeń? Czy kuchnia musi być osobnym pomieszczeniem?
Niekoniecznie. Być może w domach XXI wieku kuchnię będzie trzymać się w pomieszczeniu gospodarczym lub jakimś składziku, a wyjmować tylko w razie potrzeby. Duża biała kula - to zamknięta kuchnia, a w niej kryją się wszystkie niezbędne akcesoria kuchenne, potrzebne do przygotowania posiłku. Otwieramy kulę pilotem i korzystamy. Jest tam piekarnik, mikrofalówka, zmywarka do naczyń, zlewozmywak, lodówka, szafki, panel kontrolny z dostępem do Internetu, odtwarzacz MP3 oraz cyfrowa książka kucharska.

Lodówka i pomocnik w jednym
W kuchni najważniejsza jest lodówka. Lodówki XXI wieku odbiegają od tych, które mamy w swoich domach w tej chwili, jednak to tylko kwestia czasu, kiedy to się zmieni. Jednym z przykładów jest tzw. Smart Fridge. To lodówka, dzięki której gotować mogą nawet osoby zupełnie niemające do tego talentu. Wybieramy potrawę, którą chcemy przyrządzić, a następnie, krok po kroku, wykonujemy polecenia. Oczywiście sami musimy zadbać o gadżety kuchenne do cięcia, krojenia, pieczenia, itp. Wracając do lodówki - jej drzwi to panel elektroniczny. Wedle życzenia może być on przezroczysty - widzimy wówczas, co jest w środku - lub też multimedialny. Wszystko dzięki zmianie napięcia.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Akcesoria kuchenne
No właśnie, skoro lodówka może wydawać polecenia i doradzać, to dlaczego inne elementy wyposażenia kuchni nie miałyby być równie pomocne i przyjazne. Zestaw INTUITIV to kompleksowo zebrane gadżety kuchenne. Wbudowane czujniki badają oddech użytkownika i sprawdzają jego stan zdrowia. Informacje te przesyłane są do systemu, ten zaś proponuje nam najlepszy dla stanu zdrowia posiłek. Mało tego, połączony z urządzeniem do aromaterapii, odpowiadającym za miły zapach w pomieszczeniu, kalendarz pozwala utrzymać optymalną świeżość pomieszczeń.

Na tym nie koniec – czas usiąść do stołu
Elektroniczny stół kuchenny, wyposażony we wszystko, co jest potrzebne do przygotowywania posiłków, to kolejny ekscytujący wynalazek. Jest to właściwie kuchnia indukcyjna, przez której środek przebiega listwa zasilająca. Potrawę możemy podgrzać w każdym jej miejscu, a dzięki licznym czujnikom na pewno się nie poparzymy. Pod blatem ukryty jest piekarnik oraz lodówka podłączona do Internetu, a na tuż obok znajduje się miejsce na inne gadżety kuchenne nowej generacji, jak na przykład cyfrową książkę kucharską.
Najważniejsze jest tylko to, aby wszystkie te interaktywne gadżety i akcesoria nie zastąpiły nam wspólnych posiłków w gronie najbliższych – o tym nie możemy zapominać, przecież to istota rzeczy.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.