Kuchnia mała, lecz wygodna!

Kuchnia mała, lecz wygodna!

Kuchnia jest prawdziwym sercem domu. To nie tylko miejsce, w którym przygotowujemy i spożywamy posiłki, to także centrum spotkań rodzinnych i towarzyskich. Każda z nas ma z nią związane wspomnienia – przygotowywanie wigilijnych potraw w babcinej kuchni, poranne kawy z ukochanym czy rozmowy do rana przy kuchennym stole i kieliszku wina. W nowoczesnych mieszkaniach często narzekamy jednak, że przeznaczona na nią przestrzeń jest zbyt mała. Wykorzystaj nasze wskazówki, aby urządzając kuchnię uniknąć błędów i cieszyć się wygodą przez wiele lat!


Projektując i urządzając kuchnię musisz poświęcić jej sporo uwagi. Aby niewielkie wnętrze stało się przestrzenne, a jednocześnie mogło pomieścić wszystkie sprzęty i zapasy, zacznij od analizy swoich potrzeb. Większość z nas codziennie powtarza te same czynności użytkując to pomieszczenie. Poobserwuj swoje przyzwyczajenia przez kilka dni i określ co najbardziej będzie Ci potrzebne.

Im mniej, tym... lepiej!
To naczelna zasada aranżacji wszystkich małych wnętrz, która pozwala stworzyć estetyczne i stylowe pomieszczenie. Pamiętaj, że kuchnia to nie miejsce na dekoracje – przede wszystkim ma być ergonomiczna i wygodna. Jeśli jesteś singielką, to czy naprawdę potrzebujesz lodówki aż do samego sufitu? Warto postawić na mniejszą i przykryć ją blatem, dzięki czemu zyskasz dodatkową przestrzeń do kuchennych prac. Jak długo nie korzystałaś już z kuchenki mikrofalowej - może warto z niej zrezygnować? Obecnie na rynku producenci sprzętu AGD oferują urządzenia w dużo mniejszych rozmiarach niż kiedyś, a spełniają one te same funkcje.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Im jaśniej, tym... przestronniej!
Ciemne blaty, dębowe meble, podłoga w kolorze brąz – to wszystko sprawia, że małe pomieszczenia jeszcze bardziej przytłaczają i sprawiają wrażenie mniejszych niż w rzeczywistości. Projektując niewielką kuchnię postaw na jasny komplet mebli. Możesz go ożywić mocnymi akcentami, np. dzięki delikatnej czerwonej rolecie, stylowym pojemnikom w neonowych barwach czy kolorowym akcentom na ścianach. Unikaj zabudowy od podłogi aż po sufit, zamień masywne szafki na wąskie odsłonięte półki, które dodadzą Twojemu wnętrzu wizualnej lekkości.

Oszczędzaj swoje... nogi!
Podczas gotowania czy przygotowywania posiłków korzystamy zarówno z kuchenki, jak i lodówki oraz zlewozmywaka. Aby właściwie zaprojektować serce domu powinnaś rozmieścić je tak, aby tworzyły trójkąt. Dzięki temu oszczędzisz czas oraz energię, eliminując zbędne chodzenie podczas gotowania.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

mama04

mama04

Zgłoszone

Właśnie jestem w trakcie remontu kuchni więc rady jak najbardziej na czasie.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej