Kreatywne zabawy dla dzieci w domu

Kreatywne zabawy dla dzieci w domu

Pokonaj ponury nastrój podczas deszczowych dni dzięki naszym pomysłom na ciekawe zabawy.


Gotowanie to jest to!
Upieczcie wspólnie niezwykłe ciasto. Użyjcie barwników spożywczych i różnych form do stworzenia bajecznie kolorowej tęczy, statku, wielkiej łodzi lub domku. Wypieki możecie ozdobić cukierkami w kształcie guziczków, kawałkami czekolady lub cukrowymi kwiatami. Jeśli macie w domu drukarkę, możecie na jadalnym papierze wydrukować ulubioną postać z kreskówki.

Namalujcie plakat
Przygotuj duży arkusz papieru i wspólnie wybierzcie temat: superbohaterowie, dzień w zoo, świąteczny poranek lub Kopciuszek. Do stworzenia dzieła wykorzystajcie różne techniki, takie jak: malowanie, rysowanie, wycinanie i naklejanie wycinków z gazet lub naklejek. Dzieci chętnie udekorują swój pokój wspólnie zrobionym plakatem.

Zróbcie drzewo genealogiczne
Oglądanie rodzinnych zdjęć to zawsze dobra zabawa, a co jeśli połączysz je z opowiadaniem historii swojej rodziny? Pomóż dzieciom wybrać zdjęcia i dopasować imiona krewnych, wytłumacz im rodzinne koneksje. Opowiedz również nieco więcej o członkach rodziny i przypomnij dzieciom, kiedy ostatnio się z nimi widziały.

Zilustrujcie opowiadanie
Poproś dzieci, aby wybrały ulubioną bajkę i wspólnie stwórzcie do niej ilustracje. Dzieci mogą narysować postaci, przebrać się za swoich ulubionych bohaterów, a nawet skomponować krótką piosenkę, która może posłużyć jako ścieżka dźwiękowa. Ta propozycja to nie tylko świetna zabawa, ale również znakomity sposób na rozwijanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności. Rodzina tworzy idealne podwaliny pod rozwój przyszłych pokoleń dyrektorów bądź kompozytorów.

Zorganizujcie przyjęcie
Nie musisz czekać do urodzin czy innej okazji, aby
mieć pretekst do świetnej zabawy. Nadmuchajcie balony, załóżcie piękne stroje, pomalujcie buzie i po prostu zaszalejcie. Z pewnością ten deszczowy dzień pozostanie długo w Waszej pamięci, a dom wypełni się radością.

Zbudujcie namiot
Kilka prześcieradeł do przykrycia stołu, poduszki, latarka, pyszne ciasteczka w plastikowym pudełku i obowiązkowo plecak pełen ulubionych zabawek oraz książek wystarczą, aby dom zamienił się w leśne obozowisko! Nawet jeśli to tylko salon. Inicjuj tę zabawę, kiedy dom odwiedzają przyjaciele dzieci. Przecież każdy lubi, gdy dom wypełnia dziecięcy szczebiot i śmiech.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Przeczytaj również:

Kreatywne zabawy dla dzieci
3 sprawdzone sposoby na zainicjowanie dobrej zabawy.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Uwielbiam robić z moją córeczką różne "cuda" z masy solnej. Po wysuszeniu malujemy je i dekorujemy. Ozdabiają nasze mieszkanie albo naszych przyjaciół.

  • Zgłoś

U nas ulubioną zabawą w dni w które pogoda nie pozwala na wyjście na dwór jest pieczenie różnego rodzaju ciasteczek i babeczek, a najlepsza zabawa oczywiście jest przy dekorowaniu :)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.