Pomysły Na Kreatywne Zabawy Z Dziećmi Jesienią

Kreatywne zabawy dla dzieci

3 sprawdzone sposoby na zainicjowanie dobrej zabawy


Niektóre dzieci z natury są bardzo wstydliwe, czasem nawet do tego stopnia, że nie chcą spędzać czasu z rówieśnikami. Jednak odpowiednie gry i zabawy dla dzieci mogą pomóc otworzyć się nieśmiałym maluchom.

Oto trzy ciekawe zajęcia dla dzieci, które pomogą im podnieść swoją samoocenę, zyskać więcej pewności siebie i nauczyć się bawić z rówieśnikami.

1. Opowiadanie historyjek
Jest to z pewnością jedna z najstarszych i zarazem jedna z bardziej ciekawych form zabawy. Podczas opowiadania historyjek dzieci ćwiczą umiejętność improwizacji, budują zdania, wymyślają opowieści, dzięki czemu pobudzają wyobraźnię, mają okazję poćwiczyć wyrażanie emocji, zrozumieją, jak operować głosem i mogą pracować nad dykcją.  

 • Razem czytajcie na głos. Ożywcie historyjki! Spróbuj znaleźć specjalny ton głosu, który będzie najlepiej pasował do bohatera opowieści. Niech Wasi bohaterowie będą jak żywi – wykorzystajcie stary kapelusz, okulary przeciwsłoneczne albo inny element ubioru, który podkreśli wyjątkowość bohatera. Namów rodzinę i przyjaciół, aby głośno czytali razem z Tobą. Potem to Twoje dziecko może być inicjatorem czytania opowieści z rodziną i przyjaciółmi.
 • Jeśli nie masz swojej ulubionej historyjki, wymyśl własną opowieść. Może to być coś zabawnego, co zrobiłaś jako dziecko, albo klasyczna, mrożąca krew w żyłach historyjka, taka jak te opowiadane na obozach przy ognisku. Możesz również opowiedzieć, jakie tradycje świąteczne panują w Waszym domu albo podać ulubiony przepis. A następnie niech Twoje dziecko podzieli się czymś ciekawym. Oczywiście nie zapomnijcie o biciu braw, gdy tylko skończy opowiadać. To na pewno podniesie jego samoocenę.
 • Zainicjuj opowieść poprzez dopytywanie się, co słychać u Twojego dziecka. Bądź dociekliwa, niech opowie, co się wydarzyło w szkole. Być może coś ciekawego spotkało je na szkolnej stołówce, a może nauczyło się czegoś bardzo ciekawego. Zachęć dziecko do opowiadania poprzez pokazanie Twojego zainteresowania. Dzieci często nie chcą same z siebie opowiadać, co się u nich dzieje. Ale Ty możesz zacząć tę rozmowę nawet w warzywniaku czy w samochodzie lub przy przygotowywaniu obiadu – dosłownie wszędzie!


2. Taniec
To najlepsza motywacja, aby podnieść się z kanapy. Aktywność fizyczna jest świetnym sposobem na wyzbycie się nieśmiałości. Jest to także świetne lekarstwo na nudę. Więc odłóż telefon, zostaw na chwilę laptopa i daj się ponieść muzyce!

 • Włącz ulubioną muzykę dzieci – niech pokażą Ci, jak powinnaś tańczyć. Jeśli dzieci dopiero zaczynają swoją przygodę z tańcem, włącz swoją ulubioną muzykę i to Ty pokaż im, jak się tańczy. Zamieniajcie się. Bez względu na to, czy słuchacie rapu, disco polo, rocka albo tańczycie walca lub po prostu wygłupiacie się w rytm muzyki, cieszcie się wspólnie spędzonym czasem.
 • Jeśli wolisz tańczyć i śpiewać bez muzyki, możesz zacząć od kroku w prawo, potem w lewo i obrotu. Następnie możesz dołączyć ręce albo po prostu wymyślić własny układ taneczny. Zbierz całą rodzinę. To ćwiczenie jest nie tylko źródłem świetnej zabawy, ale również doskonale przyczynia się do podnoszenia pewności siebie.
Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie


3. Gotowanie
Jest to kolejny ciekawy sposób na spędzenie cennego czasu z dziećmi. Może być przy tym sporo bałaganu, ale zdecydowanie warto spróbować. Dzieci zyskują pewność siebie, ponieważ wymagamy pewności przy wykonywaniu  różnych czynności związanych z gotowaniem. Bez względu na to, czy dziecko musi rozwałkować ciasto, odmierzyć składniki, zmiksować je, zagotować wodę w czajniku albo wbić jajko do miski. Jeśli pozwolisz im wykonać którąkolwiek z tych czynności, pomoże im to zyskać pewność siebie. Przypomnij sobie Twoje ulubione przepisy z dzieciństwa! Oto kilka pomysłów:

 • Zróbcie pizzę
 • Upieczcie ciasteczka
 • Zróbcie sałatkę
 • Ubijcie ziemniaki
 • Udekorujcie ciasto
 • Roztopcie czekoladę

Najważniejszą rzeczą, którą warto zapamiętać podczas spędzania wspólnie czasu, jest to, aby się dobrze bawić. Nasze dzieci uczą się mnóstwa rzeczy od nas, podobnie jak my uczymy się wiele od nich. Z radością obserwuj, jak Twój nieśmiały maluch nabiera pewności siebie!


Przeczytaj również:

Zimowe zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu
Nie daj się przekonać, że zimą nie można bawić się z rodziną na dworze.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Paczka z kapsułkami Ariel dotarła i próba została przeprowadzona.Efekt końcowy pozytywny. Pełne zadowolenie z jakości.Pranie czyste,pięknie pachnie.Polecam

 • Zgłoś
Ina31

Ina31

Zgłoszone

Ja już wypróbowałam kapsułkę wizira jest super i bardzo intensywny zapach.Polecam

 • Zgłoś
mama27

mama27

Zgłoszone

Bardzo fajny artykuł :) Polecam przeczytać :)

 • Zgłoś

Dostalam dziś kapsułke wizira super pranie i szampon pantine włosy mięciutkie

 • Zgłoś

Dzisiaj dostałam kapsułkę do prania Vizir napewne ją wypróbuję.Dziękuję.

 • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.