Jak zrobić wazon ze starej żarówki

Jak zrobić wazon ze starej żarówki?

Jeśli nie chcesz wyrzucać starych żarówek, mamy świetny pomysł na ich ponowne wykorzystanie.


Potrzebne będą:

- stare żarówki

- cienki drut

- mała wiertarka ręczna

- piłka do metalu

- nożyce do cięcia drutu

- inne narzędzia (młotek, kombinerki, śrubokręty, itp.)

- okulary ochronne

- papier ścierny

- drewniany klocek

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

- miękka szmatka

Wykonanie:

Krok 1 – Przytrzymaj szklaną część żarówki przez miękką szmatkę. Gwintowany kołnierz żarówki połóż na drewnianym klocku, a następnie odetnij jego końcówkę przy krawędzi metalu – podczas piłowania obracaj żarówkę, aż całkowicie usuniesz końcówkę.

Krok 1 Krok 2

Krok 2 – Włóż okulary ochronne i śrubokrętem o cienkiej końcówce złam szklaną wypustkę oraz podtrzymujące druciki. Odpadki wpadną do środka żarówki (na razie mogą tam zostać), jednak wokół wejścia do bańki żarówki pozostanie trochę szkła.

Krok 3 – Pozostałe szkło usuń za pomocą grubszego śrubokrętu. Połóż żarówkę na miękkiej szmatce i lekko uderzaj młotkiem w rączkę śrubokrętu by wyłamać szkło do wnętrza żarówki. Szkło powinno odpaść dość łatwo, dlatego nie uderzaj zbyt mocno.

Krok 3 Krok 4

Krok 4 – Usuń pozostałe resztki szkła z wewnętrznej krawędzi, również przy użyciu śrubokrętu – uderzaj lekko aż odpadną. Usuń wszystkie kawałki szkła.

Krok 5 – Zwiń mały kawałek gruboziarnistego papieru ściernego w rulonik i wygładź wewnętrzną krawędź.

Krok 5 Krok 6

Krok 6 – Delikatnie wygładź również odpiłowaną aluminiową krawędź kołnierza żarówki. Przepłucz żarówkę małą ilością ciepłej wody z mydłem i pozostaw do wyschnięcia.

Krok 7 – Za pomocą ręcznej wiertarki po obu stronach kołnierza żarówki wywierć dwa otwory, jak najbliżej krawędzi. Przez otworki przeciągniesz później druciki, na których zawiśnie miniaturowy wazonik.

Krok 7 Krok 8

Krok 8 – Odetnij kawałek drucika, przeciągnij go przez otwory w kołnierzu żarówki i za pomocą kombinerek zaciśnij końcówki drucika.


Jak zrobić półkę wiszącą?
Rośliny doniczkowe w domu
Nowoczesna makrama

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Rewelacja! Do głowy by mi nie przyszło, że żarówkę można tak wykorzystać.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej