Jak zrobić stroik świąteczny

Jak zrobić stroik świąteczny?

Święta Bożego Narodzenia nie mogą obejść się bez odpowiednich dekoracji. Wszyscy przecież uwielbiamy, gdy nasze miasta i miasteczka zamieniają się w bajkowe przestrzenie, na placach stają choinki, wystawy sklepowe nabierają czerwono-złocistych barw, a zwykłe na co dzień balkony domów rozświetlają kolorowe światełka. To nieodłączny element Świąt, który sprawia, że mocniej i pełniej czujemy atmosferę tego niezwykłego czasu. Aby świąteczny zapach wypełnił nasz dom, wykonajmy świąteczny stroik ze świerku!


Aby stworzyć swoją własną bożonarodzeniową ozdobę, będziemy potrzebować:

- słomiane lub wiklinowe koło, dostępne w kwiaciarniach lub wykonane samodzielnie (poprzez ciasne układanie gałązek słomy i mocne owijanie ich wytrzymałą żyłką)
- gałązki świerku
- 3 świece
- giętki drucik, najlepiej w kolorze ciemnozielonym
- ozdoby według upodobań - mogą być to np. złota lub czerwona wstążka, łańcuch choinkowy, niewielkie bombki, suszone kwiaty, szyszki, owoce - np. mandarynki lub pomarańcze

Niezbędny będzie także sekator do obcinania drucika oraz gałązek.

Wykonanie:

1. Gałązki drzewa iglastego układamy na kole w jednym kierunku i przytwierdzamy je za pomocą drucika, zaczynając od największych, tak aby znajdowały się one na spodzie.
2. W trzech miejscach przymocowujemy długie druciki, które posłużą do przymocowania świec.
3. Udekorowane gałązkami koło oplatamy cienkim łańcuchem choinkowym lub elegancką wstążką.
4. Świece umieszczamy w ustalonych miejscach i owijamy je przytwierdzonym wcześniej drucikiem.
5. Za pomocą żyłki lub grubej nici umieszczamy dodatkowe ozdoby. Musimy pamiętać o mocnym przytwierdzeniu ich do gałązek.
I gotowe! Samodzielnie przygotowany stroik będzie piękną dekoracją, która nie tylko wspaniale ozdobi świąteczny stół, ale także wypełni nasze mieszkanie świeżym zapachem lasu. Może stanowić również piękny prezent dla znajomych lub rodziny! Możesz też przyozdobić nim wejściowe drzwi, przymocowując do niego kolorową, mocną wstążkę oraz wyjmując świece.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

ja nauczyłam się robić stroiki na zajęciach w szkole, taki ręcznie robiony stroik może być także świetnym prezentem pod choinkę :)

  • Zgłoś

Ja chyba w tym roku ozdobię choinkę produktami ze styropianu i do tego srebrne bombki:)

  • Zgłoś

od kilku lat robię świąteczne stroiki-bardzo to lubię, a przy okazji dekoruję dom :)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora