Jak wyczyścić grill ogrodowy?

Jak wyczyścić grill ogrodowy?

Jednym z obowiązkowych punktów lata są grille. Spotykamy się z rodziną, znajomymi. Spędzamy wspólnie czas, rozmawiamy, bawimy się, zajadamy grillowane pyszności. Jest miło i przyjemnie. Ale po każdym takim spotkaniu przychodzi czas, kiedy trzeba umyć grill. To już nie jest przyjemna część. Wielu z nas nie wie jak się za to zabrać. Oto kilka praktycznych porad.


O wyczyszczeniu grilla powinniśmy pomyśleć już przed rozpoczęciem sezonu. Powinno się dokładnie obejrzeć grilla po zimie. Zresztą chyba nie chciałbyś jeść z brudnego grilla, prawda? Przede wszystkim trzeba pamiętać o wyczyszczeniu paleniska grilla oraz rusztu. Sekret czystego i zawsze gotowego do użycia grilla polega na czyszczeniu go po każdym użyciu. Z każdym użyciem grilla natopionego tłuszczu jest coraz więcej i osadza się on na ruszcie, wyglądając nieestetycznie. Łatwiej czyści się jeszcze ciepłego grilla, niż zimnego. Nie zwlekaj więc z tą czynnością, nie odkładaj jej. Poczekaj, aż grill trochę przestygnie i zabierz się za jego czyszczenie. Wyskrob przylepiony do grilla tłuszcz, możesz użyć specjalnej łopatki do czyszczenia, a także szczotek. Czyść za pomocą ciepłej wody i płynu do mycia naczyń aby usunąć osad. Dokładnie wypłucz pozostałości płynu i wytrzyj do sucha papierowym ręcznikiem.

Jeśli masz grilla na kółkach, pamiętaj aby wyczyścić również stelaż i koła. Nie czyść powierzchni ze stali nierdzewnej szorstkimi szczotkami i materiałami ściernymi. Wystarczy, że wypolerujesz je jakimś środkiem czyszczącym, odtłuszczaczem lub dobrym płynem do naczyń oraz ciepłą wodą. To naprawdę wystarczy. Usunięte zostaną resztki tłuszczu, odciski palców i łatwiej się będzie czyściło grilla następnym razem. W zależności od stopnia zabrudzenia powtórz czyszczenie kilka razy.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Kontroluj rdzę. Nie dopuść do tego, żeby Twój grill zardzewiał. Przez zimę do Twojego grilla może wdać się rdza. Jeśli zauważysz jakąś rdzę, zeskrob ją i dokładnie wyczyść to miejsce. Możesz pomalować farbą, jeśli była ona w tym miejscu. Następnie natłuść to miejsce olejem spożywczym. Jak tylko zauważysz, że Twój grill jest atakowany przez rdzę, przeciwdziałaj rozprzestrzenianiu się jej. Przechowuj grilla w zimie w niezawilgoconych pomieszczeniach, gdyż sprzyja to ich rdzewieniu. Pamiętaj aby naoliwić kółka (jeśli masz grilla na kółkach).

Jeśli masz grilla gazowego, usuń z niego plastikowe pokrętła i wyczyść miejsca pod nimi, oraz same pokrętła. Możesz użyć popularnego WD-40, następnie natłuść każde pokrętło od środka olejem do maszyn i posmaruj wazeliną, aby olej się utrzymywał. W ten sposób pokrętła będą się kręcić z łatwością. Jeśli któryś z palników nie działa, wyczyść go dokładnie, aby dochodził gaz. Uważaj jednak z gazem, aby się nie ulatniał. Jeśli nie możesz jednak odblokować palnika, kup nowy. Zawsze utrzymuj grilla w czystości.

Przepis na rybę z grilla
Nawet jeśli grillowanie jest stosunkowo zdrowym sposobem przygotowywania posiłków, mięso, ostre przyprawy i pieczywo nie są najlepsze dla osób dbających o linię.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Pogoda sprzyja, więc trzeba odkurzyć grilla przed majówką, a teraz wiem jak zrobić to lepiej!

  • Zgłoś

Bardzo przydatny artykuł. Zawsze mam problem z dokładnym umyciem grilla.

  • Zgłoś

Zawsze myję grilla po każdym jego użyciu. A najlepszy jest do tego płyn do mycia naczyń. A zwłaszcza Fairy, którego mała kropla rozpuszcza tłuszcz.

  • Zgłoś

cenna porada, dziękuje :-)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.