Jak usunąć plamy z ubrań?

Jak usunąć plamy z ubrań?

Jak pozbyć się trudnych plam Wszyscy wiemy, że najtrudniejsze plamy to te po jedzeniu. Oto kilka sposobów, jak się ich pozbyć.


Ogólne zasady:
Plamy, które nie zostaną usunięte natychmiast, mogą zaschnąć. Kiedyś mógł to być problem, jednak dziś środki piorące Ariel radzą sobie również z zaschniętymi plamami – choć niekiedy wymagają one wcześniejszego zastosowania Ariel Professional.

Ważne jest też, żeby wiedzieć, które plamy usuwa się przy pomocy gorącej/ciepłej/zimnej wody. Ciepła woda utrwala niektóre plamy, np. te pochodzące z jedzenia zawierającego dużo białka. Ariel poradzi sobie z większością plam w temperaturze 30°C.

Zawsze należy postępować zgodnie z instrukcjami na metkach ubrań oraz wytycznymi umieszczonymi na opakowaniach środków piorących.

Przy usuwaniu plam należy stosować detergent na spodniej części tkaniny, chyba że oznaczenie na metce mówi inaczej.

Ariel Proszek do prania
Proszek do prania Ariel
(205)

Proszek do prania Ariel zapewnia świetne efekty piorące i doskonałe usuwanie plam w 30°C.

Odkryj teraz!

W pierwszej kolejności, jeżeli to możliwe, należy delikatnie zdrapać plamę. Gdyby jednak miało to pogorszyć sprawę, należy plamę zostawić.

Plamy usuwane ciepłą wodą
Tłuszcz zwierzęcy/ desery/ majonez/ przyprawy: chili/ curry/ musztarda
Są to z pewnością trudne plamy, ale nie należy się martwić. Należy namoczyć tkaninę w ciepłej wodzie z dodatkiem odpowiedniego proszku Ariel – w zależności od koloru i rodzaju tkaniny tkaniny, a następnie wyprać w środku piorącym Ariel zgodnie z informacjami znajdującymi się na metce. Ariel zapewnia nieskazitelną czystość, usuwa plamy i pomaga utrzymać blask tkanin.

Plamy usuwane zimną wodą
Pomidory/ ketchup/ sosy/jedzenie dla dzieci/ owoce
Należy namoczyć przez 1 godzinę w zimnej wodzie, a następnie wyprać jak zwykle w środku piorącym Ariel zgodnie z informacją na metce.
Powodzenia! Tak naprawdę z Arielem wcale nie potrzeba nikomu życzyć powodzenia.

Ten artykuł został napisany przez eksperta w dziedzinie prania.
Więcej informacji na temat marki Ariel można przeczytać, klikając na poniższe linki: Ariel

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

u mnie po włożeniu do bębna na dno prania, kapsułka wydostała się i proszek osadził się przy drzwiczkach i uszczelkach, i tak do końca prania się nie rozpuścił, musiałam z gumy zdejmować mokry proszek.

  • Zgłoś

kapsulki ariela sa rewelacyjne, szybko latwo i czysto. zajmuja duzo mniej miejsca niz tradycyjne srodki i nie rozsypuja sie wszedzie jak proszi. jestem mega zadowolona

  • Zgłoś

najlepszy wanish, nie zawodny

  • Zgłoś

Witam. A czy ktoś ma pomysł jak usunąć plamę z barszczu ale taką bardzo starą. Powstałą pół roku temu??? jest szansa??

  • Zgłoś

Polecam mydełko Dr Reiner,koszt 5 zł a wystarcza na bardzo długo.Wystarczy namoczyć plamę(!) zimną wodą i użyć mydełka,po 10 min spłukać i normalnie wyprać.Pozbyłam się nawet trawy.

  • Zgłoś