Pranie jak marzenie

Jak urządzić pralnię w domu?

Jeśli masz dobrze zorganizowaną pralnię, możesz zmienić zwykły obowiązek domowy w sporą przyjemność!


Jeśli pranie robisz w kuchni, warto zamontować przesuwne drzwiczki, które ukryją pralkę i pozostałe przybory do prania w czasie, kiedy z nich nie korzystasz. Dodatkowo jest to dobry sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, który można wspomóc odpowiednim oświetleniem.

Jeśli nie masz w domu oddzielnej pralni, a rozważasz remont lub powiększenie kuchni, postaraj się wykreować oddzielną przestrzeń na ten cel. Pralnia jest jednym z najbardziej użytecznych i praktycznych pomieszczeń w domu.

Poza pralką i suszarką bębnową, idealna pralnia wyposażona jest w zlew do ręcznego prania delikatnych tkanin, szafki, stojącą suszarkę, kosze na pranie, żelazko i deskę do prasowania, a także blat do składania ubrań. Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje…

Jak zrobić perfekcyjne pranie
Dobrze wyposażona pralnia daje ci przestrzeń i możliwości do lepszej realizacji zadania. Wszystko co potrzebne masz pod ręką, i możesz wykazać się większą troską o ubrania. Lecz nawet najnowocześniejsza pralka nie zagwarantuje ci perfekcyjnego prania jeśli sama nie dowiesz się jak dbać o garderobę. Dlatego czytaj metki i pierz razem te ubrania, do których załączono podobne instrukcje prania.

Skilful Storage

Sprytne przechowywanie
Bez względu na to jak mała jest twoja pralnia, łatwiej będzie zachować ład i porządek w pomieszczeniu, w którym zastosowano pomysłowe rozwiązania do przechowywania. W przypadku gdy pralnią jest zaledwie jeden kąt danego pomieszczenia, wystarczy, że zorganizujesz blat, szafkę i kilka półek.

 • Jeśli nie masz miejsca na wystarczająco dużą szafkę mogącą pomieścić deskę do prasowania, zastosuj hak ścienny.
 • Nie ma blatu? Przymocuj do ściany składany blat, który w sekundę pojawi się wtedy kiedy będziesz go potrzebować do poskładania upranych ubrań.
 • Do sortowania brudnej odzieży najlepiej stosować trzy kosze: na ciemne, jasne i delikatne ubrania.
 • Wysuwana suszarka w formie ukrytego w szafce relingu sprawdzi się idealnie, kiedy będziesz chciała odwiesić uprasowaną już rzecz, lub wysuszyć pojedynczą część garderoby. Zajmuje ona dużo mniej miejsca niż druciana wolnostojąca suszarka.
 • Zamiast klasycznej szafki zastosuj wózek z trzema pólkami, bo zawsze może posłużyć jako zapasowy blat.

Ekonomia działań

Lenor 3in1 Pearls Kapsułki do prania Vibrant Flower Bouquet, 14 prań
Lenor 3in1 Pearls Kapsułki do prania Vibrant Flower Bouquet, 14 prań
(3)

Lenor 3in1 Pearls Kapsułki do prania Vibrant Flower Bouquet, 14 prań

Odkryj teraz!
 • Postaraj się zaoszczędzić kupując detergenty w dużych opakowaniach i rozdzielając je w domu na mniejsze. Nie zapomnij dobrze opisać wszystkich nieoryginalnych opakowań. Zapasowe opakowania detergentów przechowuj na rzadko używanych górnych półkach.
 • Do zbierania i przenoszenia odzieży używaj plastikowych koszy z uchwytami, które ułatwią ci poruszanie się.
 • Przymocuj kilka klamerek do bielizny na zewnątrz pojemnika, tak abyś zawsze mogła szybko i sprawnie z nich skorzystać.
Show off

Ład i porządek

 • Separatory do szuflad świetnie zdają egzamin w domu z dziećmi; utrzymują ład w szufladach i uniemożliwiają mieszanie się ubrań.
 • Do roznoszenia upranych i poskładanych ubrań po szafach w domu używaj prostokątnego kosza, w którym rzeczy się nie pogniotą.
 • Sprawdzaj wszystkie pojemniki co trzy miesiące i usuwaj nieużywane produkty.
 • Zawsze miej pod ręką dwa worki: jeden na ubrania wymagające reperacji i drugi na ubrania przeznaczone do oddania dla najuboższych. Łatwiej będzie od razu umieścić je w docelowym miejscu niż szukać ich po czasie.

Pomysły na oszczędności
Pralnia to pomieszczenie, w którym zużywa się najwięcej energii elektrycznej.

 • Kupując suszarkę bębnową upewnij się, że wybrany przez ciebie model ma zainstalowany automatyczny wyłącznik, który odcina dopływ prądu po zakończonym cyklu suszenia.
 • Pralki automatyczne zużywają tyle samo energii przy małym jak i dużym załadunku, dlatego opłaca się czekać z praniem, aż uzbiera się pełna pralka brudnych ubrań.
 • Aby zaoszczędzić prąd, pierz lekko zabrudzone ubrania w trybie prania przedwstępnego; to pozwoli ci zaoszczędzić zużycie ciepłej wody o ok. 20%.
 • Zamiast korzystać z suszarki bębnowej rozwieszaj pranie na świeżym powietrzu.
 • Pierz kilka partii prania pod rząd, gdy grzałka pralki jest rozgrzana.
 • Regularnie sprawdzaj czystość filtrów swoich urządzeń.
 • Zaoszczędzisz energię elektryczną odłączając żelazko od prądu przed prasowaniem ostatniej sztuki odzieży. Zgromadzone na stopie żelazka ciepło znakomicie upora się z zagnieceniami.
 • Ekonomiczniejsze jest urządzenie wielkiego prasowania niż każdorazowe włączanie żelazka do uprasowania pojedynczej rzeczy.

Dobrze wyposażona pralnia daje to samo miłe uczucie spokoju i satysfakcji co dobrze zaopatrzona spiżarnia – „wszystko gra!”

© Gallo Images

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

TRENDY

TRENDY

Zgłoszone

KAPSUŁKI IDEALNIE OSZCZĘDZAJĄ MIEJSCE W PRALNI! Kapsułki piorące Vizir nie są lepsze od proszków Ari** lub Pers**. Wysoka cena kapsułek jest niewspółmierna z jakością. Podczas sobotniego prania zrobiłam trzy prania (segregacja kolorami) i nie byłam zadowolona z jak szybko z pudełka "znikają" kapsułki. Proszku za tą samą cenę jest znacznie więcej. Jedno z czego się cieszyłam, że nie muszę sypać proszku kubeczkiem ale wkładam do bębna kapsułkę i po sprawie.

 • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.