Pranie jak marzenie

Jak urządzić pralnię w domu?

Jeśli masz dobrze zorganizowaną pralnię, możesz zmienić zwykły obowiązek domowy w sporą przyjemność!


Jeśli pranie robisz w kuchni, warto zamontować przesuwne drzwiczki, które ukryją pralkę i pozostałe przybory do prania w czasie, kiedy z nich nie korzystasz. Dodatkowo jest to dobry sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, który można wspomóc odpowiednim oświetleniem.

Jeśli nie masz w domu oddzielnej pralni, a rozważasz remont lub powiększenie kuchni, postaraj się wykreować oddzielną przestrzeń na ten cel. Pralnia jest jednym z najbardziej użytecznych i praktycznych pomieszczeń w domu.

Poza pralką i suszarką bębnową, idealna pralnia wyposażona jest w zlew do ręcznego prania delikatnych tkanin, szafki, stojącą suszarkę, kosze na pranie, żelazko i deskę do prasowania, a także blat do składania ubrań. Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje…

Jak zrobić perfekcyjne pranie
Dobrze wyposażona pralnia daje ci przestrzeń i możliwości do lepszej realizacji zadania. Wszystko co potrzebne masz pod ręką, i możesz wykazać się większą troską o ubrania. Lecz nawet najnowocześniejsza pralka nie zagwarantuje ci perfekcyjnego prania jeśli sama nie dowiesz się jak dbać o garderobę. Dlatego czytaj metki i pierz razem te ubrania, do których załączono podobne instrukcje prania.

Skilful Storage

Sprytne przechowywanie
Bez względu na to jak mała jest twoja pralnia, łatwiej będzie zachować ład i porządek w pomieszczeniu, w którym zastosowano pomysłowe rozwiązania do przechowywania. W przypadku gdy pralnią jest zaledwie jeden kąt danego pomieszczenia, wystarczy, że zorganizujesz blat, szafkę i kilka półek.

 • Jeśli nie masz miejsca na wystarczająco dużą szafkę mogącą pomieścić deskę do prasowania, zastosuj hak ścienny.
 • Nie ma blatu? Przymocuj do ściany składany blat, który w sekundę pojawi się wtedy kiedy będziesz go potrzebować do poskładania upranych ubrań.
 • Do sortowania brudnej odzieży najlepiej stosować trzy kosze: na ciemne, jasne i delikatne ubrania.
 • Wysuwana suszarka w formie ukrytego w szafce relingu sprawdzi się idealnie, kiedy będziesz chciała odwiesić uprasowaną już rzecz, lub wysuszyć pojedynczą część garderoby. Zajmuje ona dużo mniej miejsca niż druciana wolnostojąca suszarka.
 • Zamiast klasycznej szafki zastosuj wózek z trzema pólkami, bo zawsze może posłużyć jako zapasowy blat.

Ekonomia działań

Lenor Unstoppables Dreams Perełki zapachowe
Lenor Unstoppables Dreams Perełki zapachowe
(69)

Lenor Unstoppables Dreams, Perełki zapachowe o wydłużonym działaniu, 275 g, nawet do 12 tygodni świeżości (w szafie)

Odkryj teraz!
 • Postaraj się zaoszczędzić kupując detergenty w dużych opakowaniach i rozdzielając je w domu na mniejsze. Nie zapomnij dobrze opisać wszystkich nieoryginalnych opakowań. Zapasowe opakowania detergentów przechowuj na rzadko używanych górnych półkach.
 • Do zbierania i przenoszenia odzieży używaj plastikowych koszy z uchwytami, które ułatwią ci poruszanie się.
 • Przymocuj kilka klamerek do bielizny na zewnątrz pojemnika, tak abyś zawsze mogła szybko i sprawnie z nich skorzystać.
Show off

Ład i porządek

 • Separatory do szuflad świetnie zdają egzamin w domu z dziećmi; utrzymują ład w szufladach i uniemożliwiają mieszanie się ubrań.
 • Do roznoszenia upranych i poskładanych ubrań po szafach w domu używaj prostokątnego kosza, w którym rzeczy się nie pogniotą.
 • Sprawdzaj wszystkie pojemniki co trzy miesiące i usuwaj nieużywane produkty.
 • Zawsze miej pod ręką dwa worki: jeden na ubrania wymagające reperacji i drugi na ubrania przeznaczone do oddania dla najuboższych. Łatwiej będzie od razu umieścić je w docelowym miejscu niż szukać ich po czasie.

Pomysły na oszczędności
Pralnia to pomieszczenie, w którym zużywa się najwięcej energii elektrycznej.

 • Kupując suszarkę bębnową upewnij się, że wybrany przez ciebie model ma zainstalowany automatyczny wyłącznik, który odcina dopływ prądu po zakończonym cyklu suszenia.
 • Pralki automatyczne zużywają tyle samo energii przy małym jak i dużym załadunku, dlatego opłaca się czekać z praniem, aż uzbiera się pełna pralka brudnych ubrań.
 • Aby zaoszczędzić prąd, pierz lekko zabrudzone ubrania w trybie prania przedwstępnego; to pozwoli ci zaoszczędzić zużycie ciepłej wody o ok. 20%.
 • Zamiast korzystać z suszarki bębnowej rozwieszaj pranie na świeżym powietrzu.
 • Pierz kilka partii prania pod rząd, gdy grzałka pralki jest rozgrzana.
 • Regularnie sprawdzaj czystość filtrów swoich urządzeń.
 • Zaoszczędzisz energię elektryczną odłączając żelazko od prądu przed prasowaniem ostatniej sztuki odzieży. Zgromadzone na stopie żelazka ciepło znakomicie upora się z zagnieceniami.
 • Ekonomiczniejsze jest urządzenie wielkiego prasowania niż każdorazowe włączanie żelazka do uprasowania pojedynczej rzeczy.

Dobrze wyposażona pralnia daje to samo miłe uczucie spokoju i satysfakcji co dobrze zaopatrzona spiżarnia – „wszystko gra!”

© Gallo Images

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

TRENDY

TRENDY

Zgłoszone

KAPSUŁKI IDEALNIE OSZCZĘDZAJĄ MIEJSCE W PRALNI! Kapsułki piorące Vizir nie są lepsze od proszków Ari** lub Pers**. Wysoka cena kapsułek jest niewspółmierna z jakością. Podczas sobotniego prania zrobiłam trzy prania (segregacja kolorami) i nie byłam zadowolona z jak szybko z pudełka "znikają" kapsułki. Proszku za tą samą cenę jest znacznie więcej. Jedno z czego się cieszyłam, że nie muszę sypać proszku kubeczkiem ale wkładam do bębna kapsułkę i po sprawie.

 • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

obejrzyj teraz

Zajrzyj za kulisy Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang i
zobacz, jak sportowcy, ich rodziny i fani obchodzą Walentynki, dzieląc
się swoimi przesłaniem MIŁOŚCI z całym światem!

obejrzyj teraz
Udostępnij wideo

#MIŁOŚĆPONADUPRZEDZENIA

Pokaz slajdów

Profesjonalne wskazówki stylisty gwiazd, Gabriela Samry

Gabriel Samra, stylista gwiazd, jest w Pyeongchang, gdzie udziela sportowcom profesjonalnych porad, ak wyglądać promiennie pomimo chłodu i zmiennych warunków atmosferycznych! Tutaj dzieli się swoją wiedzą na ten temat, abyś zawsze mogła wyglądać pięknie niezależnie od pogody.

zobacz wskazówki
Pokaz slajdów

#MIŁOŚĆPONADUPRZEDZENIA

#MIŁOŚĆPONADUPRZEDZENIA

Jako P&G pragniemy budować świat, w którym każdy ma takie samo prawo do realizowania swoich marzeń i pasji, bez względu na to kim jest, skąd pochodzi, kogo kocha i jaką wiarę wyznaje. Będąc sponsorem Igrzysk Olimpijskich chcemy uhonorować wszystkie mamy, które pomagają swoim dzieciom przezwyciężać przeciwności losu i dostrzegają drzemiący w nich potencjał, bez względu na to, co sądzą i widzą inni. Wyobraźmy sobie, jak wyglądałby świat, gdybyśmy wszyscy widzieli siebie nawzajem tak, jak widzą nas nasze mamy. #MiloscPonadUprzedzenia

Udostępnij wideo
#MiloscPonadUprzedzenia