Jak szybko posprzątać dom

Jak szybko posprzątać dom

Nie spędzaj całego wolnego czasu na sprzątaniu. Zwłaszcza w weekend, kiedy ładna pogoda umożliwia przebywanie na świeżym powietrzu. Wykorzystaj nasze porady i ogranicz czas poświęcony na sprzątanie.


Stosuj się do zasady „Nigdy nie odkładaj na później tego, co możesz zrobić dzisiaj” i nie składuj brudnych naczyń w zlewie, nie ograniczaj używania zmywarki wyłącznie do weekendów. Dom będzie wyglądał schludniej, kiedy brudne ubrania nie będą wypełzać z kosza na bieliznę. Porady te wydają się oczywiste, ale nie zawsze są stosowane w codziennym pośpiechu.

Większość z nas nie ma obsesji na punkcie sprzątania, więc mamy tendencję do przekładania tych czynności na później. Wystarczy jednak trochę organizacji, aby te obowiązki były prostsze, a nawet przyjemne.
Dzięki pozytywnemu nastawieniu łatwiej będzie sprostać codziennym pracom, a nasza skuteczność będzie większa. Sprzątanie nie powinno przysparzać nam stresu, lepiej dobrze się przy nim bawić. Dla wielu osób motywacją będzie słuchanie ulubionej muzyki lub nagradzanie się za dobrze wykonaną pracę.
Zachęć rodzinę do pomocy i uświadom domownikom, że im bardziej ci ulżą, tym więcej czasu będziesz mieć na inne rzeczy, w tym na wspólne spędzanie czasu. Rozdzielaj zadania uwzględniając wiek i ewentualnie płeć domowników.

Opłaca się zakup wysokiej jakości detergentów i sprzętu sprzątającego. Na przykład lepszy odkurzacz wykona pracę szybciej.

Kuchnię zostaw sobie. Kobiety spędzają w niej najwięcej czasu. Poza tym dla dzieci nie jest bezpiecznym miejscem ze względu na obecność elektrycznego sprzętu kuchennego, a mężczyźni mniej entuzjastycznie podchodzą do zadań, które wymagają zwracania uwagi na szczegóły i wolą pracę, którą można wykonać szybciej i mniej dokładnie, taką jak np. odkurzanie...

Zmywanie i jednoczesne słuchanie spokojnej muzyki jest odprężające, zwłaszcza jeśli wybierzemy odpowiedni detergent. Dobry płyn ma przyjemny zapach, usuwa oporny tłuszcz i jest delikatny dla rąk. Daj szansę nowemu płynowi Jar o zapachu granatu i czerwonej pomarańczy i przekształć kuchnię w raj. Wspaniały zapach pozwoli ci uwierzyć, że jesteś aniołem w kuchni.

Porady:
- Zrób coś codziennie!
- Nie zostawiaj brudnych ubrań na oparciu krzesła, ale co wieczór włóż do kosza na bieliznę lub do pralki. Okruszki sprzątnij zaraz po śniadaniu, ponieważ jeśli je zostawisz na stole, zaprosisz „nieproszonych gości”.
- Zamień obowiązki domowe w zabawę dla całej rodziny!
- Motywuj siebie i całą rodzinę rozdzielając nagrody wszystkim włączającym się w sprzątanie.
- Dzieci należy przyzwyczajać do czystości i porządku od najmłodszych lat, więc znajdź dla nich odpowiednie zadania. Ścielenie łóżek powinno stanowić codzienną rutynę – dzięki temu ich pokoje będą bardziej schludne.
- Skarpetki pierz w parach, bo później będzie trudniej w stosie skarpet znaleźć dwie takie same.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

ElKKa

ElKKa

Zgłoszone

Kilka dobrych rad i życie staje się łatwiejsze

  • Zgłoś

ha, zrób coś codziennie. u mnie jedyne co, to wstawianie prania nie idzie opornie. ale gorzej ze zdjęciem z suszarki w odpowienie miejsce;)

  • Zgłoś

Takie sposoby są idealne:) niech każdy wie że nie mieszka sam!

  • Zgłoś

do tego dodalabym by kazdy domownik po skorzystaniu z wanny, umywalki badz sedesu przemyl je po sobie.

  • Zgłoś
Kitek

Kitek

Zgłoszone

Od jakiegoś czasu stosuję się podobnych zasad i muszę przyznać, że wolnego czasu mam o wiele więcej:):)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

obejrzyj teraz

Zajrzyj za kulisy Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang i
zobacz, jak sportowcy, ich rodziny i fani obchodzą Walentynki, dzieląc
się swoimi przesłaniem MIŁOŚCI z całym światem!

obejrzyj teraz
Udostępnij wideo

#MIŁOŚĆPONADUPRZEDZENIA

Pokaz slajdów

Profesjonalne wskazówki stylisty gwiazd, Gabriela Samry

Gabriel Samra, stylista gwiazd, jest w Pyeongchang, gdzie udziela sportowcom profesjonalnych porad, ak wyglądać promiennie pomimo chłodu i zmiennych warunków atmosferycznych! Tutaj dzieli się swoją wiedzą na ten temat, abyś zawsze mogła wyglądać pięknie niezależnie od pogody.

zobacz wskazówki
Pokaz slajdów

#MIŁOŚĆPONADUPRZEDZENIA

#MIŁOŚĆPONADUPRZEDZENIA

Jako P&G pragniemy budować świat, w którym każdy ma takie samo prawo do realizowania swoich marzeń i pasji, bez względu na to kim jest, skąd pochodzi, kogo kocha i jaką wiarę wyznaje. Będąc sponsorem Igrzysk Olimpijskich chcemy uhonorować wszystkie mamy, które pomagają swoim dzieciom przezwyciężać przeciwności losu i dostrzegają drzemiący w nich potencjał, bez względu na to, co sądzą i widzą inni. Wyobraźmy sobie, jak wyglądałby świat, gdybyśmy wszyscy widzieli siebie nawzajem tak, jak widzą nas nasze mamy. #MiloscPonadUprzedzenia

Udostępnij wideo
#MiloscPonadUprzedzenia