Jak stworzyć bezpieczny dom

Jak stworzyć bezpieczny dom

Jak stworzyć bezpieczny dom? Nasze dzieci poznają świat na wszelkie możliwe sposoby: małymi, krótkimi rączkami, nóżkami – a przede wszystkim ustami. Dzieci dotkną i spróbują wszystkiego, co wpadnie im w ręce, ponieważ dzięki temu lepiej poznają otaczający je świat. Dlatego małe dzieci wymagają stałego nadzoru osób dorosłych. A ponieważ trudno jest nadążyć za każdym krokiem dziecka, musimy znaleźć inne sposoby, aby stworzyć bezpieczny dom dla naszych milusińskich. Oto kilka wskazówek, co zrobić, aby Twój dom był bezpieczny.


1. Od czasu do czasu bardzo ważne jest to, by spojrzeć na dom z perspektywy dziecka. Pochodź po domu na czworakach i rozejrzyj się w poszukiwaniu potencjalnych zagrożeń. Z tej perspektywy świat wygląda zupełnie inaczej. Z pewnością bardziej ekscytująco! Poszukaj małych gadżetów i przedmiotów, które mają taki sam lub mniejszy rozmiar niż piąstka Twojego dziecka. Takie przedmioty bardzo rzadko przykuwają Twoją uwagę, gdy patrzysz na nie z góry. Jednak z tej perspektywy będą dobrze widoczne, więc podnieś je i od razu odłóż na właściwe miejsce.

2. Zabezpiecz gniazdka elektryczne specjalnymi osłonkami wyposażonymi w zatrzaski bezpieczeństwa. Zdejmowane zaślepki mogą jednak nie być najlepszym rozwiązaniem, ponieważ maluch może je łatwo zdjąć i włożyć do buzi.

3. Umieść cięższe przedmioty na dolnych półkach i zabezpiecz rogi mebli (takich jak szafka pod telewizor, półki na książki czy stoliki) czymś miękkim, aby uniknąć ewentualnych urazów spowodowanych obtarciem lub uderzeniem się o ostre krawędzie.

4. Wszelką chemię gospodarczą, środki czystości i inne detergenty trzymaj poza zasięgiem dzieci. Takie substancje mogą powodować zatrucia lub poważne podrażnienia oczu i skóry. Kapsułki do prania Ariel, podobnie jak inne środki piorące, powinny być zawsze przechowywane poza zasięgiem niemowląt i małych dzieci. Połóż je na górnej półce i zawsze przechowuj w oryginalnym opakowaniu (dzięki temu unikniesz niebezpieczeństwa, że kapsułka przypadkowo spadnie na podłogę).

DOZOWNIK

DOZOWNIK

Zamów darmowy dozownik do płynu lub proszku. Zamówienie można składać tylko raz w roku. Próbki są doręczane w ciągu 4 tygodni od zamówienia.

Wybrana próbka
Odznacz próbkę
Próbki zamówione do tej pory

5. Te same środki ostrożności dotyczą przechowywania leków – trzymaj je z dala od dzieci!

6. Pamiętaj o zamykaniu szuflad, gdy z nich nie korzystasz. Szuflady w komodzie mogą błyskawicznie zamienić się w idealną drabinę, a trudno jest zatrzymać małego odkrywcę, kiedy będzie próbował wspiąć się jeszcze wyżej.

7. Zabezpiecz okna! Te, do których dziecko ma łatwy dostęp nigdy nie powinny być szeroko otwarte, ponieważ maluch może przez nie wypaść. W sklepach dostępne są specjalne blokady, które pozwolą Ci uniknąć nieszczęśliwego wypadku.

Dziecko, które chciało poznać cały świat

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

bardzo przydatny artykuł.:) dziekujemy autorko.

  • Zgłoś

Ten artykuł akurat jest skierowany do mnie. Jestem mamą 8-miesięcznego malucha. Już pomału trzeba się zaoptrywać w różnego rodzaju zabezpieczenia na rogi stołu, gniazdka itp.

  • Zgłoś
beny85

beny85

Zgłoszone

Sam w domu mam małego szkraba za którym ciężko nadążyć więc wiem jak ważne jest bezpieczeństwo dla niego

  • Zgłoś