Jak pozbyć się moli

Jak pozbyć się moli?

Co zrobić, jeśli nie znosisz zapachu preparatów na mole, a one właśnie wygryzły dziurę w Twojej ulubionej marynarce? Uspokój się i nie popadaj w desperację, gdyż istnieją inne środki, którymi można zastąpić preparaty na mole. Rosną na polach lub na drzewach, są łatwo dostępne, a do tego ładnie pachną.


Najczęściej stosowanym, naturalnym sposobem na pozbycie się moli jest lawenda. Jej zapach odstraszy mole od ulubionych ubrań z wełny i futra. Jedna lub dwie saszetki z lawendą wystarczą, aby z małej szafy pozbyć się moli raz na zawsze.

Jeśli nie masz pod ręką suszonej lawendy, by pozbyć się moli zastosuj mydło lawendowe. Wystarczy otworzyć opakowanie i włożyć je do szafy. Mydło wytwarza tak samo silny zapach jak suszona lawenda, a jego zapach jest dużo przyjemniejszy niż zapach preparatów na mole!

Jak jeszcze inaczej można pozbyć się moli? Skutecznym sposobem zwalczania tych niszczycielskich owadów jest zastosowanie skórki pomarańczy. Mole nie cierpią zapachu jasnych owoców cytrusowych. Dlatego po spożyciu owocu nie wyrzucaj skórki. Wysusz ją i włóż do lnianych woreczków. Jeśli nie masz lnianych woreczków, wystarczy zwykła tkanina. Tym prostym sposobem pozbędziesz się moli łatwo i szybko. Możesz również rozłożyć skórkę z pomarańczy w całym domu w przypadkowych miejscach. Skórka z pomarańczy poza molami odstraszy również koty, jeśli mają zwyczaj wchodzić do szafy. Nie każdy lubi takie zachowanie domowego zwierzaka, dlatego skórka z pomarańczy pozwoli rozwiązać dwa problemy na raz.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Czy Ty również nie znosisz zapachu preparatów na mole i zwalczasz je naturalnymi sposobami?

 Podziel się z nami swoimi sposobami na mole, klikając „Napisz artykuł".


Jak przechowywać ubrania w szafie?
Pranie nowych ubrań
Domowe SPA

Czy używałaś kiedyś zawieszek przeciw molom o zapachu lawendy albo pomarańczy? Podziel się swoimi spostrzeżeniami! Czy uważasz, że ten artykuł jest pomocny lub interesujący? Kliknij na ikonkę „lubię to”. Jeśli podoba Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim z innymi!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dzięki karooolka 26 wypróbuję twój sposób jeszcze o takim nie słyszałam,różne rzeczy robiłam i jeszcze są myślę,że pozbędę się ich raz na zawsze.

  • Zgłoś

U mnie na mole najlepiej działają świeże liście z orzecha włoskiego . Niby są bez zapachu ale jak wsadziłam do szafy i do szafek gdzie mam spożywkę w kuchnie tak teraz mam spokuj i ani jednego mola w domu. Naprawdę polecam .

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej