Jak myć okna

Jak myć okna?

Zbliżająca się wiosna skłania nas do rozpoczęcia porządków, szczególnie dokładnego mycia okien. Odpowiednie akcesoria i sprawdzona metoda sprawią, że mycie okien będzie szybkie, łatwe i przyjemne.


Mycie okien domowym sposobem
Krok1: Zacznij od przygotowania domową metodą płynu do mycia okien. Do butelki ze spryskiwaczem wlej taką samą ilość wody i octu. Niektóre przepisy na domowy płyn do mycia okien zalecają, żeby bardziej rozcieńczać ocet. Sprawdź i zdecyduj, co wolisz. Jeżeli nie lubisz zapachu octu, dodaj odrobinę soku z cytryny. Aby usunąć z butelki pozostałości poprzedniego płynu, wlej do niej pół łyżki płynu do mycia naczyń.

Nasza porada: Nie myj okien w słoneczny dzień. Zdecydowanie lepszym wyborem jest dzień z umiarkowanym zachmurzeniem, gdyż płyn nie będzie zbyt szybko zasychał na szybie.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Metoda mycia okien na mokro i wycierania do sucha
Krok 2: Rozpyl na oknie przygotowany płyn. Mycie i wycieranie to tak naprawdę ta sama czynność. Do mycia okien zamiast papierowych ręczników użyj starych gazet, które pozostawiają na szybie ochronną warstwę zapobiegającą ponownemu osadzaniu się zabrudzeń. (Świeże gazety mogą mazać szyby, ponieważ farba drukarska może być wciąż mokra). Okna myj w gumowych rękawiczkach, dzięki czemu Twoje dłonie nie pobrudzą się farbą drukarską. Mocno zabrudzone okna umyj gąbką. Mycie zacznij od góry, zbierając nadmiar płynu, tak aby nie zniszczyć drewnianej ramy okna. Wytrzyj okno do sucha ściereczką z mikrofibry lub irchy. Upewnij się, że ściereczka nie będzie pozostawiała nitek na szybie.

Nasza porada: Od wewnątrz wycieraj okna poziomymi ruchami. Z kolei wycierając na okna na zewnątrz wykonuj pionowe ruchy. Dlaczego? Jeśli zauważysz smugi na szybie, od razu będziesz wiedziała, która strona okna wymaga ponownego przetarcia.

Na zewnątrz umyj ramy i szyby
Krok 3:Na zewnątrz okna umyj za pomocą przygotowanego wcześniej środka przelanego do butelki ze spryskiwaczem (butelki, której używa się do rozpylania nawozów lub środków owadobójczych) połączonej z wężem ogrodowym. W trudno dostępnych miejscach do osuszenia okien wykorzystaj ściągaczkę na teleskopowym kiju. Najpierw spryskaj okna, następnie umyj je i wytrzyj do sucha papierowym ręcznikiem. Zdejmij i delikatnie umyj moskitierę, a następnie opłucz ją wężem. Gąbką umyj parapet oraz zewnętrzną ramę okna, a następnie opłucz je za pomocą węża ogrodowego. Wytrzyj do sucha starą koszulką lub pieluchą tetrową. Trudno dostępne zakamarki możesz wyczyścić szczoteczką do zębów z miękkim włosiem. Jeżeli masz problem ze smugami, które mogą pozostawać na szybie, na skutek twardej wody, podczas mycia użyj octu lub alkoholu. Niewielkie rysy na szybach możesz usunąć, polerując je pastą do zębów. Sama widzisz, że sprzątanie domu oraz mycie okien to skomplikowana sprawa, jednak dzięki wykorzystaniu naszych porad zaoszczędzisz czas i pieniądze. Czyste okna pozwolą Ci podziwiać wiosenne widoki i szybko zapomnieć o zimie.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

te wszystkie porady są b. cenne

  • Zgłoś

Czekam na deszcz i same się umyją

  • Zgłoś

Ja do mycia wykorzystuję męża ;-))))))))))))))))

  • Zgłoś

Ja myje okna karcherem, postanowiłam wydac troche pieniędzy ale za to zyskałam duzo czasu. Mycie okien teraz jest cudowną chwilą.

  • Zgłoś
Zelcia

Zelcia

Zgłoszone

hmmm tego o paście do butów nie słyszałam że usuwa zarysowania z szyby.... trzeba będzie wypróbować ;D

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.