Jak dobrać perfumy

Jak dobrać perfumy - zapachy na zimę

Perfumy są istotnym dodatkiem codziennej pielęgnacji, który sprawia, że wychodząc z domu nie czujemy się nieswojo.


Intensywne i ciężkie zapachy są częściej wybierane w zimniejsze miesiące roku. To właśnie dzięki nim emanuje od nas ciepło i wzrasta pewność siebie.

Zapachy najbardziej odpowiednie na zimę
W procesie tworzenia perfum najważniejsze jest zastosowanie odpowiednich surowców. Latem bardziej odpowiadają nam świeże, lekkie zapachy (np. kwiatowo-cytrusowe), natomiast zimą powinniśmy wybierać nieco cięższe perfumy o kwiatowej, korzennej i drzewnej nucie, które tworzą cieplejsze i bardziej intensywne zestawienie aromatów.

Rada: Wiele osób wybiera jeden zapach na cały rok (np. stosuje orzeźwiające perfumy latem i zimą). Ważniejszy od podążania za trendami i stosowaniem się do zasad jest dobór zapachu, z którym się identyfikujemy, satysfakcja płynąca z jego aromatu oraz komfort podczas jego używana.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Dobór odpowiednich perfum
Skutecznym sposobem na dobór odpowiednich perfum jest odwiedzenie perfumerii, najlepiej
w towarzystwie przyjaciółki, a następnie przetestowanie kilku zapachów. Jeśli możesz, powinnaś zrobić to rano, ponieważ pod wieczór zmysł węchu jest nieco słabszy, przytłumiony przez zanieczyszczenia powietrza oraz inne zapachy. Spryskaj perfumami swoje nadgarstki i pamiętaj, że zapach zmienia się pod wpływem kontaktu ze skórą. Te same perfumy mogą pachnieć inaczej na różnych osobach, w zależności od naturalnego zapachu ich ciała.

Rada: Nie testuj więcej niż trzy zapachy jednocześnie, ponieważ będzie Ci trudno je rozróżnić. Jeśli jednak aromaty wymieszają się, warto powąchać odrobinę cynamonu, który zneutralizuje wszystkie zapachy perfum, które właśnie wąchałaś. Wówczas aromat uprzednio wypróbowanych perfum, nie wpłynie na odbiór następnych. Po wizycie w perfumerii idź na spacer, dzięki czemu wszystkie nuty zapachowe będą mogły rozwinąć się na Twojej skórze

Dobór perfum do okazji
Należy ostrożnie dobierać perfumy, które mamy zamiar stosować w pracy. Intensywne, bogate zapachy należy używać w skromniejszych ilościach, aby jedynie subtelnie roztaczać ich aromat. Można w ten sposób uniknąć sytuacji, w których zapach naszych perfum jest drażniący dla współpracowników zebranych np. w Sali konferencji. Na romantyczną kolację odpowiednie będą perfumy o ciepłych nutach owocowych i drzewnych, które sprawiają, że poczujemy się bardziej zmysłowe i pewne siebie. Na co dzień wybierajmy natomiast ulubione perfumy, których zapach sprawia, że czujemy się komfortowo.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Ja zawsze lubiłam Coco Channel :) Ale, że cena trochę zwala mnie z nóg. To wolę bardzo podobne zamienniki jak Paris Avenue Cocoe Marybelle (odpowednik Coco Mademoiselle ) czy Champs 5 dla słynnej 5. A najtaniej o ile mi wiadomo wychodzi na edp24 pl

  • Zgłoś

stacie

Zgłoszone

Bardzo lubie perfumy bez nich czuje sie jak bez reki lecz latem wybieram mgielki bo sa lzejsze ...

  • Zgłoś

uwielbiam perfumy i te czarujace zapachy czuje sie komfortowo dziękuje

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej