Aranżacja książek

Aranżacja książek

Spersonalizuj przestrzeń wokół siebie, aranżując półki z książkami!


Utrzymanie porządku

Jak sprawić, by półki z książkami nie wyglądały jak zaśmiecone składowisko…

1. Poukładaj książki tak, by ich grzbiety były odpowiednio dobrane kolorystycznie, dzięki czemu uzyskasz ładny wizualny efekt.
2. Zamiast trzymać książki w jednym dużym regale, stwórz kolekcje tematyczne (dodając do każdej z nich odpowiednio nazwaną podpórkę do książek). Każdą kolekcję umieść w innym pokoju.
3. Jednolity wygląd półek z książkami uzyskasz również poprzez poustawianie książek grzbietami do ściany, a kartkami na zewnątrz. Oczywiście odnalezienie książki, której szukasz, w takim układzie będzie znacznie trudniejsze, ale pozostaw to losowi i baw się.
4. Zróżnicowany wygląd uzyskasz poprzez ułożenie części książek poziomo w stosach, a części pionowo. Na stosie ułożonych poziomo książek możesz postawić ozdobę, dodając stosowi wysokości, dzięki czemu będzie on skupiał uwagę.
5. Aby półka stała się ciekawsza, umieść na niej z boku ozdobę lub zdjęcie w ramce, a pozostałą powierzchnię pozostaw wolną, aby stworzyć wrażenie przestrzeni.
6. Nie marnuj ładnych okładek – wystawiając książkę okładką do przodu sprawisz, że będzie się ona wyróżniała jako małe dzieło sztuki na tle innych książek.
7. Na koniec przyjrzyj się półkom z większej odległości, oceń ich wygląd i równowagę całości i wprowadź ostatnie poprawki, aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Element zaskoczenia
Ustaw razem książki o zbliżonym formacie i zrób coś nietypowego – na przedzie półki powieś ulubione dzieło sztuki, aby stworzyć element zaskoczenia.

Małe jest piękne
Nawet najmniejsze rzeczy mogą mieć bardzo duży wpływ na wygląd półek z książkami:
• Miniaturowe obrazki
• Butelki po perfumach w stylu Vintage
• Wyroby ceramiczne i garncarskie
• Piękne pudełka na drobiazgi
• Zakrzywione wazony lub dzbanuszki
• Talerze w stylu Vintage
• Czarnobiałe portrety rodzinne

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Wskazówki
• Nieużywane wejście do pomieszczenia to idealne miejsce na półki z książkami!
• Różnorodność przedmiotów umieszczonych pomiędzy książkami robi wrażenie swobodnej symetrii, która nadaje ciekawy wygląd.
• Układaj książki bez planu, wypełniając nimi każdy kącik, układaj je poziomo, pionowo, a nawet na ukos.
• Górną i dolną półkę wypełnij książkami, układając je w inną stronę niż na pozostałych półkach, co sprawi ciekawe wrażenie, a jeśli półki są wystarczająco głębokie, pobaw się przestrzenią przed książkami, umieszczając tam kilka kolorowych, fantazyjnych wyrobów ceramicznych.
• Ciekawy efekt wizualny uzyskasz również ustawiając regał na całą wysokość ściany, od podłogi do sufitu. Taki regał nie tylko pomieści całą kolekcję książek, ale również będzie pełnił rolę tapety.

Ciekawostka
Kiedy pod koniec XVI wieku książki stały się bardziej popularne i zaczęto je układać pionowo zamiast w stosach, w bibliotekach zaczęto również stosować podpórki do książek, by nie spadały one ludziom na głowy!

 

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej