6 wskazówek, które pomogą Ci utrzymać czystość i porządek w lodówce

6 wskazówek, które pomogą Ci utrzymać czystość i porządek w lodówce

Poznaj korzyści wynikające z posiadania czystej lodówki, a wszystko dzięki naszym pomocnym poradom!


Ostatnio kupiliśmy nową lodówkę. Na początku wydawała się duża, ale szybko okazało się, że w środku nie jest wcale taka pojemna. Z upływem czasu nauczyłam się umiejętnie wykorzystywać niewielką ilość miejsca, która od zawsze przyprawiała mnie o ból głowy – i to zarówno w lodówce, jak i moim notesie. Na początku miałam wrażenie, że bez doktoratu nie dam rady zapanować nad tym, co i gdzie położyć. Kilka prostych rad sprawiło, że co miesiąc oszczędzam pieniądze nie tylko na rachunkach za prąd, ale również na zakupach. A oto pomocne wskazówki:

1. Nie przechowuj razem różnych rodzajów żywności

Z pewnością dwie szuflady w lodówce znajdują się tam nie bez powodu. Jedna z nich jest przeznaczona do przechowywania nabiału (zwłaszcza przez Latynosów, którzy są miłośnikami sera), a druga do warzyw. Najlepiej wyjmij żywność z opakowania i włóż ją do szczelnie zamykanych torebek strunowych lub pojemników próżniowych.

2. Upewnij się, że żywność nie dotyka ścian lodówki.

Wyobraź sobie, że lodówka to pudełko, w którym zimne powietrze swobodnie się przemieszcza. Dlatego też bardzo ważne jest, aby produkty nie były spiętrzone w jednym miejscu ani nie dotykały wewnętrznych ścian lodówki. Dzięki temu będą idealnie chłodzone i dłużej zachowają świeżość, a kompresor lodówki nie będzie musiał zbyt intensywnie pracować.

3. Lodówka nie powinna być ani zbyt pełna, ani zbyt pusta.

W obu przypadkach zużywa zbyt dużo energii.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

4.Produkty spożywcze układaj zgodnie z ich rodzajem oraz datą przydatności do spożycia.

Jeżeli masz dwa kartony mleka, ustaw bliżej drzwi lodówki ten, który ma krótszy termin przydatności do spożycia. Tę samą zasadę warto stosować w stosunku do soków i tortilli. W swojej lodówce wprowadziłam system przyklejania kolorowych karteczek na produktach, które jako pierwsze utracą przydatność do spożycia, tak abym mogła je jak najszybciej wykorzystać. Nie masz nawet pojęcia, ile pieniędzy dzięki temu udało mi się zaoszczędzić! (Dodatkowo unikam konieczności dotykania zepsutego jedzenia!).

5. Produkty przeznaczone dla dzieci przechowuj w łatwo dostępnym dla nich miejscu.

Soki w małych kartonikach, owoce oraz paluszki serowe to produkty spożywcze, które przechowuję w plastikowym pojemniku w dolnej części lodówki. Wówczas dzieci mogą wyjąć z pudełka tylko to, na co mają ochotę i odłożyć je z powrotem na miejsce. To pomaga również unikać zbędnego zamieszania, jak również ciągle otwartych drzwi lodówki (co więcej kosztuje, ponieważ powoduje utratę zimnego powietrza, a wtedy kompresor musi intensywnej pracować).

6. Zawsze dbaj o czystość w lodówce.

Brudna lodówka nie tylko jest niehigieniczna, ale może również prowadzić do zakażenia żywności. Poza tym zniechęca do gotowania. Mój sprytny sposób? Układam produkty najchętniej wybieranie przez dzieci na papierowych ręcznikach – to pomaga uniknąć zabrudzenia wszystkiego dookoła.

Czy Twoja szafa jest gotowa na jesień?

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Anetta

Zgłoszone

nie widziałam że nie mogą dotykać ścian lodówki ��☺ dzięki

  • Zgłoś

przydatne rady

  • Zgłoś

troche syfiary z was :D

  • Zgłoś
Ola789

Ola789

Zgłoszone

Dobre podpowiedzi. dzięki

  • Zgłoś

Przydatna rada, na pewno skorzystam

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora